نصرالله:

پیروزی سال ۲۰۰۰ در برابر رژیم صهیونیستی بزرگترین دستاورد تاریخ معاصر لبنان است

پیروزی سال ۲۰۰۰ در برابر رژیم صهیونیستی بزرگترین دستاورد تاریخ معاصر لبنان است

به گزارش سراج24؛ نصرالله در سخنانی تلویزیونی به مناسبت سالروز آزادسازی لبنان از چنگ رژیم صهیونیستی و روز مقاومت افزود: خداوند را بابت مقاومتمان که از طریق آن توانستیم حقوق و آزادی‌مان را پس بگیریم و منتظر هیچ حکومت عربی، سازمان ملل متحد و شورای امنیت نمانیم، شکرگزاری می کنیم.

وی خطاب به حاضران گفت: به همه شما، این روز مبارک را تبریک عرض می کنم و این چیزی است که مردمی که به روستاها و دهستان‌های خود باز می گردند، آن را احساس می کنند.

نصرالله در ادامه از تمام کسانی که جان خود را در این راه در طبق اخلاص گذاشتند، از جانبازان به خاطر اقداماتی که انجام دادند و از اسرایی که سال‌ها در زندان‌های اشغالگران به سر بردند، از تمام سربازان و زندانیان مجروحی که رنج حبس در زندان‌های اشغالگران صهیونیست را طاقت آوردند؛ قدردانی کرد.

وی گفت ما قدردان اقدامات ارتش لبنان بویژه در سال‌های اخیر و در دهه ۹۰ میلادی به خاطر همسویی با مقاومت و همچنین ارتش سوریه و گروه‌های مقاومت فلسطین هستیم.

نصرالله  همچنین از رسانه‌هایی چون "المنار"و رادیو نور نیز قدردانی و تشکر کرد.

دبیر کل حزب الله در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن قدردانی و تشکر از جمهوری اسلامی ایران گفت که تهران هرگز از هیچ کوششی در حمایت از مقاومت فروگذار نکرد.

وی همچنین ادامه داد: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقشی مهم داشت.

نصرالله در بخش دیگری از سخنانش افزود: باید در سالروز آزادسازی جنوب لبنان از اشغال اسرائیل، از درد و رنج لبنانی‌ها از سال ۱۹۸۲ به دست اشغالگران صهیونیست و از آن بمباران‌ها، وحشت‌افکنی‌ها، کوچ‌های اجباری و آوارگی‌ها که در روستاها و مناطق مختلف لبنان اتفاق افتاد، یاد کنیم.

وی تصریح کرد،  باید تمام آن‌ جانفشانی‌ها یادآوری شوند زیرا این پیروزی مجانی به دست نیامد، بلکه با خون، اشک، دستان، انگشتان روی ماشه، عقل‌ها، قلب‌ها و اراده رقم خورد. باید آن کسانی که در برابر اشغالگران مقاومت کردند، معرفی شوند و همچنین آن افرادی که علیه مردم میهن خود توطئه کردند.»

وی ادامه داد: نسل جدید باید از آن پستی و خواری و ذلت در پست های ایست و بازرسی در جنوب لبنان آگاه شوند و بدانند که برادارن و پدرانشان چه درد و رنج هایی در زندان‌ها و نقض حقوق بشری را تحمل کردند.

نصرالله افزود: مردم لبنان باید چهره حقیقی رژیم صهیونیستی را بشناسند،   رژیمی که می کوشد، خود را عادی جلوه دهد و با دیگر ملل منطقه رابطه داشته باشد.

وی گفت: دستاوردی که حزب الله در سال ۲۰۰۰ به دست آورد، بزرگترین دستاورد تاریخ معاصر لبنان است.

دبیر کل حزب الله ادامه داد: همه فداکاری ها باید نشان داده شود، چرا که این پیروزی مجانی نبود، بلکه با خون و اشک و آماده تیراندازی به دشمن انجام شد.

وی گفت: باید نشان داد مقاومت کنندگان در برابر اشغال چه کسانی هستند و چه کسی علیه هموطنان خود توطئه کرد.

نصرالله بار دیگر از پیروزی سال ۲۰۰۰ میلادی به مهم ترین دستآورد در تاریخ معاصر نام برد و گفت که یک پیروزی کامل بود که  مایه فخر و مباهات کشورهای عربی اسلامی و کشور لبنان شد.

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد که پیروزی سال ۲۰۰۰ وجهه آن ارتش شکست‌ناپذیر را در هم شکست، و طرح "اسرائیل" بزرگ را درهم کوبید و به مردم فلسطین برای آزادسازی سرزمینشان امیدی دوباره بخشید.

نصرالله با اشاره به این که "ما تاریخ مقاومت همه گروه‌های سیاسی و جناح ها را به رسمیت می شناسیم و پیروزی را در انحصار خود قرار نمی دهیم. "، خاطرنشان کرد: مقاومت نه عملیات و دستاوردها و نه خون شهدا را در انحصار خود درنیاورد و این نیز خود یک دستاورد اخلاقی به شمار می رود.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: گفتمان "خانه عنکوب" زخم عمیقی را در میان سران رژیم و ارتش آن‌ها ایجاد کرده است. آن‌ها اکنون با بحران "دهه ۸۰" دست و پنجه نرم می‌کنند.

نصرالله افزود: پس از پیروزی، حکومت را نخواستیم و چشم طمع به آن نیز نداشتیم، این با وجود آن صورت گرفت که سوریه موجود بود و رهبران سه گانه در کشور نیز متحدان ما بودند.

رهبر حزب الله گفت: آنچه مقاومت برما تکلیف کرده است، وظیفه ملی، انسانی، اخلاقی و دینی ماست.  این مقاومت که در سال ۲۰۰۰ پیروز شد، در سایه چند دستگی لبنان جنگید و این پیروزی درحالی شکل گرفت که هیچ اجماعی در لبنان در خصوص مقاومت وجود نداشت.

وی خاطرنشان کرد: امروز مقاومت در لبنان در سایه چند گاندگی مدافع لبنان است و دستآورد حمایت از آن را رقم زده است.  مقاومت جدی و قوی است که دشمن را مجبور به ارسال پیام های اطمینان بخش کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان اختلافات و درگیری‌ها پیرامون مقاومت را یک مسأله قدیمی دانست که به قوت خود باقی است و هر طرفی از بهانه ها و دلایل خاص خود استفاده می کند.  

وی افزود: کسی که بخواهد قانع شود، قانع می‌شود و آن که نخواهد نمی‌شود؛ اما همیشه افراد موافق، مخالف و بی‌طرف وجود خواهند داشت.  

نصرالله ادامه داد: این مقاومت قوی‌تر از آن چیزی است که پیش بینی و تصور می کنید، قوی‌تر از همیشه و روحیه‌اش بالا است.

نصرالله افزود: دولت لبنان در حال فروپاشی است و مشکلات اقتصادی دولت باید حل شود تا دولت باقی بماند.

وی خطاب به کسانی که خواهان حذف مقاومت از لبنان هستند نیز گفت که به آنها گفتیم که مقاومت را به حال خود واگذارید، بحران های کشور را حل کنید تا ارتش و کشور باقی بمانند و پس از آن بیایید و راهبرد دفاعی را مطرح کنید.
وی افزود: بار دیگر از موضع قدرت و اقتدار از همه می خواهم که مشارکت و همکاری [در دولت] داشته باشید.

لبنان قدرتمند
نصرالله اضافه کرد: لبنان می تواند، یک کشور غنی به نفت و گاز باشد و ما خواستار یک کشور ثروتمند هستیم، چرا که لبنان ثروتمند، یک لبنان قدرتمند خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنانش به موضوع استخراج گاز از دریای مدیترانه اشاره و تصریح کرد که مشکلات لبنان حل می شود، اما این مسأله نیازمند جرأت و جسارت است.

وی استخراج نفت و گاز در آب های سرزمینی را یکی از راه های حل مشکلات کشور دانست و خطاب به مخالفان حزب الله گفت: بفرمایید تا ببینیم چگونه گاز را استخراج می کنیم و از آب های سرزمینی خودمان دفاع می کنیم اما این مسأله نیازمند جسارت است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: لبنان گنج و ثروت عظیمی از نفت و گاز دارد، اما با این وجود درحالی که رژیم صهیونیستی برای فروش نفت قرارداد می بندد، ما دست روی دست گذاشته‌ایم.

وی اضافه کرد: ما در برابر دو گزینه قرار داریم یا لبنان قدرتمند و ثروتمند یا لبنان ضعیف. لبنان قوی که از طریق همان معادله طلایی رخ می دهد که مدافع لبنان در طول سالهای گذشته بوده است.

نصرالله در بخش دیگری از سخنانش به مسأله فلسطین پرداخت و گفت: هرگونه لطمه به مسجد الاقصی و مقدسات شهر قدس، منجر به انفجاری بزرگ در منطقه خواهد شد و نتایج ناخوشایندی در پی خواهد داشت.  فلسطین  برای پاسخ به هرگونه حمله به مسجد الاقصی راه خود را انتخاب کرده است.

وی تأکید کرد: دشمن در وضعیتی بحرانی به سر می‌برد و بیش از هر زمان دیگری با چنددستگی شدید داخلی روبرو است هیچ زمانی تا این میزان ضعیف و شکننده نبوده است.

دبیرکل حزب‌الله همچنین تأکید کرد:دشمن کاری نکند که  برای موجودیت موقتش نتایج فاجعه‌باری رقم بخورد.  

دبیرکل حزب الله افزود: از رزمایش بزرگ اسرائیل تنها حدود یک هفته باقی مانده و ما همچنان در وضعیت آماده‌باش کامل قرار داریم. من به عزیزان و برادران مجاهد مقاومت در مرزها به خاطر صبر و جهادشان درود می‌فرستم.
بزرگترین رزمایش تاریخ جعلی رژیم صهیونیستی تحت عنوان «ارابه‌های آتش» از روز دوشنبه دو هفته گذشته (۱۹ اردیبهشت ماه) آغاز شد.

اخبار مرتبط

سید حسن نصرالله: مقاومت هیبت اسرائیل را درهم شکست

سید حسن نصرالله: مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرد که رژیم صهیونیستی شکست پذیر است

هیچ موضوع لاینحلی در دستور کار مذاکرات وین نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha