بهبود تدریجی کیفیت هوا در استان تهران/هشدار زرد هواشناسی صادر شد

بهبود تدریجی کیفیت هوا در استان تهران/هشدار زرد هواشناسی صادر شد

به گزارش سراج24؛ مجتبی جلالی در گفتگویی در خصوص وضعیت آب و هوایی استان تهران اظهار داشت: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی استان تهران طی پنج روز آینده با آسمانی صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است.

جلالی با اشاره به اینکه برای امروز چهارشنبه و فردا پنج شنبه وزش باد شدید و خیزش موقت گرد و خاک به ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان تهران پیش بینی شده است گفت: با توجه به گذر گرد و غبار انتقالی از سطح کشور از امروز بعد از ظهر شاهد روند تدریجی بهبود کیفیت هوا در سطح استان خواهیم بود.

وی افزود: روزهای پنجشنبه، شنبه و یکشنبه در ارتفاعات و نواحی شمال شرق استان تهران رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و بیان داشت: پنجشنبه پنجم خرداد ماه وزش باد شدید پیش بینی شده که این پدیده تا صبح جمعه ششم خرداد ماه به ویژه در ساعات بعد از ظهر و در نیمه جنوبی استان ادامه خواهد داشت.

جلالی در خصوص مخاطرات وزش شدید باد گفت: خطر سقوط اجسام، آسیب به سازه‌های سبک و موقت، شکستن درختان فرسوده، خیزش موقت گرد و خاک، کاهش دید افقی از مخاطرات این وزش باد خواهد بود و به شهروندان توصیه می‌شود از پارک خودرو در کنار درختان و سازه‌های موقت ساختمان‌های فرسوده خودداری کنند و در ترددهای جاده‌ای احتیاط لازم را داشته باشند و از استحکام سازه‌های موقت و سست مطمئن شوند و از پرواز با هواپیماهای سبک و گلایدر را خودداری کنند.

اخبار مرتبط

مادر فداکار هرمزگانی زمینه آزادی چهار زندانی محکوم به قصاص را فراهم کرد

ترافیک فوق سنگین در آزادراه تهران - شمال

رئیس جمهور: اربعین به جریان فراگیر تبدیل شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha