تدوین فیلم مستند زندگی دختر افغان در ایران به پایان رسید

تدوین فیلم مستند زندگی دختر افغان در ایران به پایان رسید

به گزارش سراج24؛ تدوین این فیلم مستند به تهیه‌کنندگی، نویسندگی و کارگردانی «جابر مطهری‌زاده» توسط بابک حیدری و محمد سجاد مطهری‌زاده انجام شده است. 

بند تهران، درباره مقطعی از زندگی «#گلی_قاسمی» دختر مهاجر افغانستانی است که به‌خاطر نداشتن پاسپورت و غیر قانونی بودن حضورش در ایران در شُرُف اخراج از دانشگاه است او باید به افغانستان برود اما کسی حاضر به همراهی و کمک او نیست، حتی خانواده‌اش. این مستند قبل از استقرار حکومت طالبان در افغانستان ساخته شده است. 

‏‎ گلی قاسمی ، سوژه فیلم در حال حاضر با مشکلات عمده‌ای برای ادامه تحصیل و ماندن در ایران روبه‌روست و از طرف دیگر با توجه به بحرانی شدن شرایط تحصیل و کار زنان در افغانستان نیاز به کمک ویژه دارد. 

‏‎#جابرمطهری‌زاده پیش از این تجربه تهیه‌کنندگی و کارگردانی هشت مستند دیگر را در کارنامه خود داشته و مستند بندتهران، آخرین ساخته مطهری‌زاده، به صورت مستقل ساخته شده است.

عکس و پوستر: امیر صادقی

‏عوامل اصلی این #فیلم عبارتند از: 
نویسنده،تهیه کننده و کارگردان: جابر مطهری‌زاده
مجری طرح : سارا جهانی، تدوین : بابک حیدری، محمدسجاد مطهری زاده٫ فیلم‌برداران: پیام عزیزی، امیر صادقی، صدابرداران: داوود قلی‌پور، جواد یمقی، مدیر تولید: مرصاد مطهری‌زاده، دستیار کارگردان: ابوالفضل معین٫ مدیر تبلیغات و رسانه: فرنوش آباء

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha