ادارات، مدارس و دانشگاه‌های استان تهران و البرز فردا تعطیل شد/ بانک‌ها باز هستند

ادارات، مدارس و دانشگاه‌های استان تهران و البرز فردا تعطیل شد/ بانک‌ها باز هستند

به گزارش سراج24؛با توجه به افزایش گردوغبار و افزایش شاخص کیفیت آلودگی هوا بعدازظهر امروز جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران برگزار شد.

محسن منصوری استاندار تهران اظهار کرد: بنا به تصمیم این کمیته تمامی ادارات، مدارس و دانشگاه‌های استان تهران فردا چهارشنبه 4 خرداد تعطیل است.

وی گفت: با توجه به شرایطی که در کشورهای همسایه و استان‌های غربی داریم نشان می دهد غلظت آلاینده ها فردا، کمتر از امروز می شود.

استاندار تهران افزود: فعالیت های ورزشی ممنوع است و از سالمندان و بیماران قلبی در خواست داریم که تردد در فضای باز نداشته باشند البته تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی در حالت آماده باش کامل هستند.

*بانک‌ها بسته نیستند

منصوری افزود: بانک ها چون با اصناف و بخش خصوصی و مراودات مالی مردم مرتبط می شوند امکان تعطیلی برای آنها وجود ندارد، اما توصیه ما به مجموعه مدیریتی بانک ها این است که کارمندهایی که حضور آنها ضرورت ندارد در محل کار حضور نداشته باشند.

وی در خصوص تاخیر در اعلام تصمیم‌گیری‌ها گفت: تمامی اداراتی که داده‌های آنها در این تصمیم گیری موثر است مثل هواشناسی، محیط زیست و غیره کلیت قضیه را می‌توانند تایید کنند ولی به دلیل کمبودهایی که در زیرساخت ها دارند توان تعیین عدد دقیق شاخص را ندارند و البته دستگاه ها در حال تقویت زیر ساخت ها هستند تا بتوان زودتر تصمیم گیری شود.

استاندار تهران گفت: در تمام این تصمیمات، اصل سلامتی مردم است هرجایی که احساس می شود سلامتی مردم در خطر است سریعا تصمیم گیری می شود.

منصوری افزود: در استان البرز نیز شرایط مشابه استان تهران است و فردا چهارشنبه ادارات، مدارس و دانشگاه‌های این استان نیز تعطیل هستند.

وی گفت: امتحانات نهایی دانش آموزان برگزار خواهد شد و امتحانات داخلی برگزار نمی‌شود.

به گزارش فارس، در حال حاضر شاخص آلودگی هوای استان تهران بالای ۴۰۰ یعنی خطرناک است، در این وضعیت افراد باید از فعالیت در خارج از منزل خودداری کنند.

اخبار مرتبط

ضرورت تداوم طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات

اولین نتیجه مطالعات ایمنی «بازار تهران» تا یک ماه آینده مشخص می‌شود

تلاش برای تعطیلی مدارس و موضوعاتی شبیه به این که خارجی‌ها مایل به آن هستند نباید اتفاق بیفتد

0 نظر

ارسال نظر

capcha