۵۲ درصد واحدهای روستایی نوسازی شده است

۵۲ درصد واحدهای روستایی نوسازی شده است

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام حسین روحانی نژاد ظهر سه شنبه در افتتاح پروژه‌های بنیاد مسکن در روستای لگاهی گفت: یکی از ماموریت‌های کاری این بنیاد، عمران و آبادانی روستاها است.

وی با بیان اینکه در رابطه با مناطق روستایی اقدامات متعددی از جمله تهیه، مطالعه علمی و اجرای طرح هادی روستایی انجام می‌گیرد، اظهار کرد: میزان مقاوم سازی روستایی زنجان از میانگین کشوری بالاتر بوده و ۵۵ درصد است.

نماینده ولی فقیه و رییس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: در کنار این مهم و با همکاری دستگاه‌های حمایتی، برای خانواده‌های دارای ۲ معلول به بالا و یا محروم تفاهم‌نامه ای برا احداث مسکن انجام گرفته است.

روحانی نژاد تاکید کرد: در روستای لگاهی چنین منازلی برا روستای لگاهی ساخته شده و طبق برنامه ریزی بتوانیم آبادانی را در سراسر کشور در افق ۱۴۱۰ پایان دهیم.

وی افزود: هم اکنون به طور میانگین ۵۲ درصد واحدهای روستایی کشور نوسازی و مقاوم سازی شده و بر این اساس در افق ۱۴۱۰ جشن ملی پایان مقاوم سازی واحدهای روستایی کشور برگزار خواهد شد و امروز در روستای لگاهی زنجان نیز تعدادی اسناد روستایی به صاحبان آنان تحویل داده شد.

نماینده ولی فقیه و رییس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد: هدف دیگر از اجرای طرح هادی اصلاح معابر و خیابان، سنگفرش و گذرگاه‌ها در قالب سنتی است.

روحانی نژاد یاد آورشد: برای مقاوم سازی واحدهای روستایی و جلوگیری از بلایای طبیعی نیز تسهیلات ارزان قیمت نیز در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

تخصیص ۵۰ میلیارد تومان به بازسازی مناطق زلزله‌زده هرمزگان

معاون رئیس جمهور: بازسازی مناطق زلزله‌زده با تمام توان در حال انجام است

۱۵۰۰ واحد مسکن ویژه محرومان در استان بوشهر احداث می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha