تغییر ضوابط کرونایی برای ورود به ایران

تغییر ضوابط کرونایی برای ورود به ایران

به گزارش سراج24؛ میراکبر رضوی در گفت‌وگویی اظهار کرد: در حال حاضر شرایط و محدودیت‌های کرونایی با توجه به کاهش شیوع این بیماری در کشورهای مختلف در حال تغییر و تعدیل است. بر این اساس طبق آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌های کرونایی برای ورود به کشور کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: مسافران برای ورود به ایران باید یکی از شرایط اعلام شده در گذشته را یعنی تزریق دو دز واکسن، یا تست منفی PCR را داشته باشند. اما باید از آخرین دز  تزریق شده وا کسن حداقل ۱۴ روز و از تست منفی  PCR حداکثر ۷۲ ساعت گذشته باشد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که کدام کشورهای خارجی محدودیت‌های کرونایی را تعدیل یا حذف  کرده‌اند گفت: تاکنون تنها اتریش نسبت به برداشتن محدودیت‌های کرونایی برای مسافران ورودی‌اش اقدام کرده و دیگر کشورها نیز پروتکل‌های جدید را به شرکت‌های هواپیمایی که به شهرهای آن‌ها پرواز دارند، اعلام می‌کنند.

رضوی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا با توجه به تعطیلی فرودگاه‌های نجف و بغداد در پی افزایش غلظت گرد و غبار در عراق آیا گزارشی  از لغو پروازهای داخلی به این دلیل وجود دارد؟ اعلام کرد:  تاکنون گزارشی مبنی بر لغو پروازهای داخلی به دلیل شرایط جوی و افزایش گرد و غبار نداشتیم اما از همه مردم می‌خواهیم در چنین شرایطی قبل از عزیمت به فرودگاه با اطلاعات پرواز یا شرکت هواپیمایی مورد نظرشان تماس بگیرند. البته همه شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند چنین تغییراتی را در پروازهایشان به اطلاع مسافران از طریق پیامک برسانند و اگر این کار را انجام ندهند مرتکب تخلف شده و با آن‌ها برخورد می‌شود.

اخبار مرتبط

برخورد با گرانفروشی بلیت پروازهای عتبات

نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده تا پایان سال/قرارگیری "سمند سورن" در فرایند نوسازی از مرداد

وزیر کشور: ایران در راه مبارزه با مواد مخدر تنها است

0 نظر

ارسال نظر

capcha