انجمن‌های علمی ماموریت‌گرا می‌شوند؟

به گزارش سراج24؛ محمدعلی زلفی‌گل در گفت‌وگویی در حاشیه بازدید از نمایشگاه جشنواره بین‌المللی حرکت در پاسخ به سوالی در مورد تعدد انجمن‌های علمی و چگونگی جلوگیری از موازی‌کاری آن‌ها، توضیح داد: انجمن‌های علمی طبق آیین‌نامه‌های خاص خودشان مجوز می‌گیرند و زیر نظر کمیسیون انجمن‌های علمی فعالیت‌ می‌کنند و اگر نیاز به بازنگری و آمایش باشد، خود کمیسیون انجمن‌های علمی این کار را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: انجمن‌های علمی خودشان ماموریت‌گرا هستند و برای یک صنف خاص فعالیت می‌کنند. 

وزیر علوم در پاسخ به این سوال که چرا بارها گفته شده تعداد انجمن‌های علمی زیاد است و بعضی از آن‌ها موازی‌کاری انجام می‌دهند و باید در فعالیت آن‌ها بازنگری انجام شود، توضیح داد: انجمن‌های علمی خودشان یک نهاد غیر دولتی هستند و دولتی نیستند. وزارت علوم تنها شاخص‌ها را ارزیابی می‌کند و اگر شرایط را داشته باشند، به آن‌ها مجوز فعالیت داده می‌شود. معاونت پژوهشی وزارت علوم فعالیت‌های این انجمن‌ها را بررسی می‌کند، اگر در راستای اهدافی که تاسیس شده‌اند، فعالیت نداشته باشند، حتماً بررسی انجام می‌شود و تذکرات لازم داده می‌شود.

به گزارش ایسنا، چهاردهمین جشنواره بین‌المللی حرکت از اول خرداد ماه در محل تالار علامه امینی دانشگاه تهران آغاز به کار کرده و تا سوم خرداد ماه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

تعداد دانشگاه‌های ایران باید به ۵۰۰ واحد کاهش یابد

قیمت آپارتمان در پردیس ۲۵ درصد کاهش یافت

تاکید وزیر کار بر ایجاد اشتغال و درآمد مکفی برای مرزنشینان

0 نظر

ارسال نظر

capcha