پیش‌بینی وزارت کشاورزی آمریکا از تولید ۱۶میلیون‌تنی ۲ غله مهم ایران طی سال جاری

پیش‌بینی وزارت کشاورزی آمریکا از تولید ۱۶میلیون‌تنی ۲ غله مهم ایران طی سال جاری

به گزارش سراج24؛ وزارت کشاورزی آمریکا در جدیدترین گزارش خود موسوم به «غلات: بازارها و تجارت جهانی» پیش‌بینی کرده است تولید گندم ایران در سال جاری با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شود و به ۱۳.۲ میلیون تن برسد. بر اساس برآورد این نهاد دولتی آمریکا، تولید گندم ایران در سال پیش ۱۲ میلیون تن بوده است.

درحالی پیش‌بینی شده است تولید گندم ایران طی سال ۲۰۲۲ رشد ۱۰ درصدی داشته باشد که انتظار می‌رود تولید جهانی گندم طی این سال ۰.۶ درصد کاهش یابد و به ۷۷۵ میلیون تن برسد.

وزارت کشاورزی آمریکا همچنین انتظار دارد ذخایر گندم ایران طی سال ۲۰۲۲ افزایش ۹ درصدی نسبت به سال قبل داشته باشد و به ۴.۶۸ میلیون تن در پایان سال ۲۰۲۲ برسد.

* کاهش ۲۴ درصدی وابستگی ایران به گندم وارداتی

این گزارش پیش‌بینی کرده است واردات گندم ایران طی سال جاری و با افزایش تولید داخل کاهش ۲۴ درصدی داشته باشد و از ۷.۲ میلیون تن در سال قبل به ۵.۵ میلیون تن در سال جاری برسد.

جو یک غله مهم دیگر است که تولید آن در سال ۲۰۲۲ افزایش ۱۱ درصدی خواهد یافت و به ۳ میلیون تن خواهد رسید. تولید جوی ایران در سال پیش بالغ بر ۲.۷ میلیون تن اعلام شده است.

با وجود رشد تولید داخل، پیش‌بینی شده است واردات جوی ایران طی امسال رشد ۱۳ درصدی داشته باشد و از ۲.۲ میلیون تن در سال قبل به ۲.۵ میلیون تن طی امسال برسد.

اخبار مرتبط

اصلاح سیاست ارز ترجیحی باعث رشد بخش کشاورزی می‌شود/ طرح مردمی سازی یارانه‌ها در جهت تحقق عدالت است

ویدئو/ بررسی پرونده فساد در واردات نهاده‌های دامی

گمرک تا ورود کالا، ارزی به وارد کننده نمی‌دهد / مبلغ ریالی واریزی نهاده‌ها در سامانه بازارگاه موجود است

0 نظر

ارسال نظر

capcha