کنگره شهدای روحانی در شهر مقدس قم برگزار می شود/آشنایی با نقش روحانیت در انقلاب اسلامی

کنگره شهدای روحانی در شهر مقدس قم برگزار می شود/آشنایی با نقش روحانیت در انقلاب اسلامی

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام رعایتی در مورد کنگره شهدای روحانی با اشاره به برگزاری کنگره چهار هزار شهید روحانی در شهر مقدس قم در روز چهارم خرداد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی وقتی به وجود آمد دشمنان روحانیت را می‌شناختند و در زمان انقلاب هم در جبهه اول انقلاب حضور داشتند تا انقلاب اسلامی به اینجا رسید.

وی افزود: امروز قدرت‌های بزرگ متوجه شدند بنیان اصلی معنویت و روحانیت ایران را سرافراز کرد.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با بیان اینکه هدف از برگزاری کنگره شهدای روحانی آشنایی با نقش روحانیت است، اضافه کرد: با همه حداقل‌ها در مقابل حداکثری دشمن توانستیم خرمشهر را آزاد کنیم.

وی با اعلام اینکه امروز نگاه می‌کنیم دیگر مستکبران چیزی ندارند، تصریح کرد: دشمنان گفتند اگر می‌خواهیم انقلاب را زمین‌گیر کنیم باید روحانیت را از مردم بگیریم که نشان‌دهنده جایگاه والای روحانیت است.

حجت‌الاسلام رعایتی در ارتباط با نقش مهم روحانیت در انقلاب اسلامی، اظهار کرد: از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید مازندران ۴۰۰ شهید روحانی مربوط به استان مازندران است.

وی افزود: وقتی کربلای چهار با شکست مواجه شد برخی از رزمندگان برای عملیات جدید حاضر نبودند ولی علما و روحانیت به میدان آمدند و آن فتح بزرگ را به وجود آوردند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا ادامه داد: در عرصه‌های بزرگ این روحانیت بود که خدمات جانانه زیادی دادند و در عرصه‌های مختلف نفش‌های مهم و زیادی ایفا کردند و امروز ما باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

اخبار مرتبط

آیت الله سعیدی: سادات به دلیل انتسابشان به پیامبر(ص) تعهد و مسئولیت بیشتری دارند

آمادگی همه جانبه برای برگزاری کنگره 4000 شهید روحانی در قم

کنگره شهدای روحانی ‌۴ خرداد ماه با حضور مهمانان ملی و بین‌المللی در قم برگزار می‌شود‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha