ژنتیک و سبک زندگی نامتعارف خطر ابتلا به ناباروری در مردان را افزایش می دهد

ژنتیک و سبک زندگی نامتعارف خطر ابتلا به ناباروری در مردان را افزایش می دهد

به گزارش سراج24؛ علی اکبر کرمی در گفت و گویی افزود: درصدی از ناباروری ها در بین زوجین به مردان بر می گردد که یکی از شایع‌ترین اختلالات در حوزه سلامت مردان است. 

وی با بیان اینکه برای تشخیص ناباروری مردان آزمایش هایی صورت می گیرد، تصریح کرد: با پیشرفت علم و روش های نوین بارداری و همچنین اقدام به درمان زودهنگام دیگر ناباروری نگرانی محسوب نمی شود. 

کرمی ادامه داد: ناباروری در مردان به ۲ دسته ناباروری اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود؛ در ناباروری اولیه پس از یک سال ازدواج و داشتن رابطه محافظت نشده قادر به باروری نیستند اما در ناباروری ثانویه، مرد پس از تولد یک فرزند قادر به بارور کردن نیست‌. 

وی انجام جراحی، تجویز دارو برای رفع عفونت ها را از جمله روش های درمان ناباروری در مردان برشمرد.

این پزشک متخصص همچنین با اشاره به سبک زندگی سالم و پیشگیری از خطراتی چون ناباروری مردان گفت: برای داشتن یک زندگی سالم و با کیفیت لازم و ضروری است که به جزییات توجه داشت، به عنوان مثال از مصرف سیگار ، مواد مخدر و مصرف زیاد الکل خودداری شود و همچنین در معرض گرمای زیاد مانند وان گرم و حمام بخار قرار نگیرند. 

وی همچنین گفت: قرار گرفتن در معرض سموم محیطی و صنعتی و همچنین کم تحرکی خطر ابتلا به ناباروری را افزایش می دهد و برعکس ورزش کردن و داشتن تحرک، سلامت جسم را افزایش می دهد.

اخبار مرتبط

صادرات محصولات با فناوری و اشتغال بالا در اولویت قرار گیرد

سفرهای نظارت ستادی با اولویت مناطق محروم انجام می‌شود

دستگیری اعضای باند راهزنان مسلح در اهواز

0 نظر

ارسال نظر

capcha