وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

همه افراد واجد شرایط یارانه دریافت می‌کنند

همه افراد واجد شرایط یارانه دریافت می‌کنند

به گزارش سراج24؛ حجت الله عبدالملکی روز شنبه در جریان سفر به استان اردبیل و در حاشیه جلسه شورای اداری این استان به خبرنگاران گفت: پرداخت یارانه به همه متقاضیانی که در فهرست دریافت قرار نگرفته و در سامانه اعلام شده اعتراض خود را ثبت کرده اند، در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی بیان کرد: برای دو گروه یارانه واریز نشده که دسته اول کسانی هستند که یارانه نمی‌گرفتند و این افراد می توانند برای دریافت یارانه در سامانه اعلام شده ثبت نام کنند و سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها ثبت نام را شروع کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: گروه دوم کسانی هستند که در گذشته یارانه دریافت می‌کردند ولی در این دوره از پرداخت یارانه به عنوان دهک دهم شناسایی شدند و یارانه آنها واریز نشد و این افراد در صورت اعتراض و ثبت درخواست در سامانه‌های اعلام شده و تایید استحقاق، یارانه دریافت خواهند کرد.

وی پرداخت یارانه برای هر دو گروه را منوط به ثبت تقاضای بازنگری عنوان کرد و ادامه داد: تقاضای هموطنان در سامانه‌های مربوطه در حال بررسی است و این بررسی زمان‌‎بر و حدود یک ماه زمان می‌برد.

عبدالملکی تاکید کرد: بنا به دستور رئیس جمهور، یارانه یک ماه همه کسانی که اعتراض خود را ثبت کرده‌اند، به حساب این افراد واریز شده و پس از بررسی و تایید استحقاق، یارانه را دریافت خواهد کرد.

وی در ادامه از آغاز احداث یکهزار واحد مسکن کارگری در استان اردبیل پس از تخصیص زمین از سوی مسئولان استان خبر داد و گفت: پس از اختصاص زمین مورد نیاز، عملیات ساخت این واحدها بلافاصله آغاز خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تصویب اختصاص ۲۰۰ بسته جهیزیه به مددجویان بهزیستی استان اردبیل به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال و نیز اختصاص ۱۷۰۰ سهمیه پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی این استان خبر داد.

وی اضافه کرد: در جریان سفر امروز مصوب شد که تسهیلات ویژه‌ای برای اشتغال آفرینی در قالب تسهیلات مشاغل خانگی، تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان اردبیل در نظر گرفته شود.

عبدالملکی همچنین اظهار کرد: در جلسه امروز احداث درمانگاه شماره ۲ تامین اجتماعی در شهرستان اردبیل و نیز احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان گرمی و نیز تکمیل طرح‌های نیمه تمام زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تصویب رسید.

در جلسه شورای اداری استان اردبیل، طرح‌های حمایتی، سرمایه گذاری و امور اجتماعی استان اردبیل با محوریت مسائل و مشکلات شهرستان گرمی و انگوت با حضور رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و استاندار اردبیل بررسی شده و پیشنهادات اجرایی به تصویب رسید.

اخبار مرتبط

مناطق سیل زده بسرعت بازسازی می شود

افزایش ۲۵ درصدی آمار سرقت در خراسان شمالی

توسعه اردوگاهها برای اسکان زائران در ایلام در دستور کار قرار گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha