رئیس جمهور در دیدار با اقشار مختلف اذربایجان غربی :

به استفاده از ظرفیت جوانان اعتقاد داریم / برای ساختن کشور انسجام و وحدت ملی داشته باشیم

به استفاده از ظرفیت جوانان اعتقاد داریم / برای ساختن کشور انسجام و وحدت ملی داشته باشیم

به گزارش سراج24؛ به نقل از فاطر۲۴، آیت الله سید‌ ابراهیم رئیسی در جریان بیست و یکمین سفر استانی هیئت دولت به آذربایجان‌غربی، در دیدار با نخبگان، علماء، خانپاده شهدا، ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف مردم این استان، اظهار داشت: جلسات دیدار در استان‌ها بصورت نمادین است و باید نطرات و‌ پیشنهادهای ارائه شده همچنان پیگیری و طرح شود.

وی افزود: ایجاد حلقه ارتباطی با استانداران و شخص رئیس جمهور جزو راهکارهایی است که باید اجرایی شود و توصیه می‌کنم که آقای استاندار این راه را هموار کرده و دیدارهای خود را افزایش دهند.

رئیس جمهور، با اشاره به جایگاه والای شهدای آذربایجان‌غربی در کشور، عنوان کرد: آرامش و امنیت امروز تمام مردم مدیون شهداست که برای دفاع از ناموس و دین، جان خود را فدا کردند.

وی، نعمت وحدت و انسجام ملی را در آذربایجان‌غربی بی بدیل دانست و گفت: حضور اقوام و ادیان مختلف در این استان نمادی از وحدت ملی برای توسعه یافتگی و پیشرفت ملی است.

رئیس جمهور، ادامه داد: همواره بر همه صاحبنظران، اندیشمندان، بزرگان اقوام و مذاهب لازم است که پاسدار وحدت باشند و اجازه ندهند بدخواهان این وحدت را خدشه‌دار کنند. این یک مولفه اصلی در امنیت پایدار است.

وی گفت: راهبرد وحدت ملی برای حفظ امنیت الزامی است و همه باید بدانند که تمام اقوام و مذاهب برای حفظ این وحدت و انسجام وظیفه دارند.

آیت الله رئیسی ابراز داشت: تمام مراکز علمی و حوزوی باید برای حل مسائل همت و همراهی کنند. این قشر به عنوان اتاق فکر دولت باید همراه باشند‌.

وی ادامه داد: مشکلات و مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری باید با توجه و استخراج نظام مسائل استانی و کشوری رفع شود که تمام اهتمام دولت نیز در این راستا است.

رئیس جمهور، تاکید کرد: باید بین تمام اقشار نخبگانی جامعه رابطه دائمی باشد. اجر این اتحاد ایجاد شود یقینا می‌توانیم شاهد پیشرفت و توسعه باشیم.

وی با اشاره به مساله دریاچه ارومیه به عنوان یکی از اولویت‌های سفر، خاطرنشان کرد: گام‌ها و کارهای ناتمام در خصوص دریاچه ارومیه برنامه‌ریزی شده و بزودی اجرایی می‌شود.

آیت الله رئیسی، در مورد صادرات محصولات کشاورزی نظیر سیب و انگور، گفت: مدیران باید در راستای افزایش حجم و میزان صادرات محصولات کشاورزی تلاش کنند.

وی گفت: خام فروشی به هیچ وجه قابل پذیرش نیست، ما دنبال افزایش ارزش افزوده و راهکارهای مختلف برای جلوگیری از خام فروشی هستیم. در حوزه معادن به دنبال یافتن سرمایه گذار هستیم و تیم دولت در استان اقدامات خوبی انجام داده است.

رئیس جمهور گفت : بومی گزینی و استفاده از نیروهای کارآمد و نحصیل کرده استانی باید در اولویت باشد. این امر باید مدنظر و توجه مسئولان باشد.

سید ابراهیم رئیسی با اشاره به ظرفیت های کشاورزی استان گفت : الگوی کشت باید با برنامه و مطالعه تغییر کرده صرفه و سود کشاورزان در نظر گرفته شود و با این روش نسبت به تامین کالاهای اساسی در استان اقدام شود.

رئیس جمهور تاکید کرد : خودکفایی در تامین کالاهای اساسی ممکن است، باید همزمان با امورات روزانه نسبت به اقدامات اساسی برای خودکفایی در کالاهای اساسی باشیم که وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه ملزم به اجرا است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی با اشاره به ظرفیت فعالیت های جهادی جهت حل مشکلات کشور گفت : فعالسازی گروه‌های جهادی جزو برنامه‌های اصلی ماست. چرا فعالیت‌های دانشجویان بسیجی در روستاها و مناطق محروم نقطه عطفی در فعالیت‌ها است که این امر با حمایت‌های ویژه پشتیبانی می‌شود.

وی افزود : اساس بودجه‌ریزی توسط دولت سیزدهم بر محور عدالت است، سند اجرای عدالت هم آمایش سرزمینی است که باید برای بهره‌مندی استان و شهرها از عدالت مطالعه و بررسی شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت اجرای درست عدالت در کشور گفت : باید به سمتی حرکت کنیم که عدالت را در جامعه شاهد باشیم. عدالت در بکارگیری نیروی انسانی و برخورداری از بودجه در کشور الزامی است.

سید ابراهیم رئیسی در ادامه گفت : مردم نباید ناراحت شوند در این میان، نگرانی عده‌ای از اقداماتمان نگران کننده نیست چراکه مدنظر ما رضایت خدا است.

رئیس جمهور با اشاره به فعالسازی بازارچه‌های مرزی را پیگیریم، اظهار داشت : تبادلات در بازارچه‌های مرزی و ساماندهی کولبری بایدانجام شود و در مرحله پایانی است. ساماندهی کولبری و ته‌لنجی در کشور جزو الزاماتی است که بر اساس ضوابط و مقررات طبق چارچوب صادرات و واردات انجام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد : فقر، تبعیض و فساد زیبنده نظام اسلامی نیست. مبارزه با فقر و فساد و تبعیض بر اساس فرمایشات رهبر انقلاب جزو وظایف همه به ویژه دولت است.

سید ابراهیم رئیسی افزود : ما در دولت برای بررسی بسترهای فساد گام‌هایی را برداشتیم و در جهت از بین این بسترها نیز گام‌هایی را برمی‌داریم. برخی موارد اعلامی در وزارتخانه‌ها روشن است.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت توجه به نظرات مرپم در دولت گفت : ما نیتمان صحبت با مردم از اقدامات انجام شده است نه اقدامات مدنظر. کارهای انجام شده در برخورد با فساد و تبعیض را دیده‌اید.

وی افزود : اختصاص بیمه سلامت برای ۵ میلیون نفر، گام جدی در جهت رفع فقر مطلق بود که از طرف دپلت پیگیری و اجرا شد.

رئیس جمهور از تلاش های دولت برای رفع فقر در کشور گفت : پرداخت‌های دولتی گام مهمی در جهت رفع فقر مطلق است. این امر باید با جدیت پیگیری شود و ما در جهت رفع فقر مطلق ثابت قدم هستیم.

سید ابراهیم رئیسی افزود : باید قدرت خرید را بالا ببریم تا فقر مطلق کاهش پیدا کند. باید کاری کنیم که کشور با استقراض و چاپ پول اداره نشود. نباید افزایش تورم را شاهد باشیم.

رئیس جمهور گفت : مدیریت نقدینگی و عدم استقراض از بانک مرکزی جزو اقداماتی است که در دولت پیگیری می‌شود تا شاهد رفع فقر مطلق در جامعه باشیم.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت : امروز همکاری مردم با دولت مثال زدنی است. بصیرت و همراهی مردم در موضوعات اقتصادی، دشمن را ناکام گذاشته و مایوس کردند که باید قدردان این امر بود.

رئیس جمهور با تاکید به مشارکت و همراهی مردم گفت : دولت را برای برداشتن گام‌های بلند در جهت اصلاحات اقتصادی مصمم می‌کند تا در جهت رفع مشکلاتی که مردم را رنج می‌دهد تلاش کند.ما با در کنار هم بودن می‌توانیم به قله‌های افتخار و موفقیت برسیم.

وی خاطر نشان کرد : رشادت‌های حاج قاسم سلیمانی با شعار ما می‌توانیم پا در میدان مجاهدت جذاشت. ما می‌توانیم شعار بزرگانی نظیر شهیدان باکری، همت و حجت‌الاسلام حسنی بود که امروز هم باید با همان روحیه اقدام جدی کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به امیدواری گفت : من به آینده کشور امیدوارم و آینده را بسیار روشن می‌بینم. در جنگ اراده‌ها ملت ایران اراده کرده و در برابر دشمن پیروز بوده که این اراده همچنان با کمک خدا پیروز خواهد بود.

سید ابراهیم رئیسی با اشاره به پیگیری مسائل آذربایجان‌غربی گفت : در شورای اداری استان طرح مساله و اولویت‌های استان را طرح و رفع می‌کنیم.ما دنبال کلنگ‌زنی نیستیم. ما اولویتمان اتمام طرح‌های مهم و نیمه تمام است.

رئیس جمهور با اشاره به حضور دولت در میدان گفت : ما در میدان هستیم و کارها را بصورت میدانی پیگیریم. این میدان را ترک نمی‌کنیم و تنها به بخشنامه و دستور اکتفا نمی‌کنیم و به سربازی در میدان در کنار مردم افتخاری است که باید دنبال کنیم تا امورات را به نتیجه و سامان برسانیم.

وی تاکید کرد : حوزه فرهنگ در دولت در قالب ستاد فرهنگی دولت پیگیری می‌شود. نشست‌های مختلفی در این ستاد تشکیل شده و ظرفیت‌ها و اقدامات را دنبال می‌کنیم که در صدد اجرای آن‌ها هستیم.چرا که نسبت به مسائل فرهنگی دغدغه داریم و در کنار مردم باید به این موضوع توجه ویژه کنیم.

اخبار مرتبط

ماموریتی جز تحقق عدالت در دولت نداریم

همراهی مجلس، شرط توفیق برنامه‌های دولت است/درگیر حاشیه‌ها نمی‌شویم

موضوع مهم تبیین و روشنگری مردم وظیفه ائمه جمعه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha