جام حذفی فوتبال

پرسپولیس فینالیست شد

پرسپولیس فینالیست شد

 

به گزارش سراج24 و به نقل از تسنیم در مرحله نیمه پایانی جام حذفی فوتبال دو تیم داماش و پرسپولیس از ساعت 17 با قضاوت سعید مظفری زاده در ورزشگاه عضدی رشت به مصاف یکدیگر رفتند که با تساوی یک بر یک دو تیم در پایان 90 دقیقه بازی و وقت‌های تلف شد،  پرسپولیس با برتری در ضربات پنالتی حریف سپاهان در فینال جام حذفی فوتبال شد.
 
دقایق نخست بازی با حملات کم خطر پرسپولیس آغاز شد اما در دقیقه 15 محمدرضا مهدوی کاپیتان داماش با ضربه سر یکی از معدود فرصت‌های دو تیم در نیمه نخست را از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون فرستاد.
 
در ادامه بازی دو تیم به جز چند موقعیت نه چندان جدی عملکرد خاصی نداشتند تا نیمه نخست این بازی کسل کننده با تساوی بدون گل تمام شود.
 
در نیمه دوم دو تیم کمی احتیاط را کنار گذاشتند به ویژه داماش نیمه دوم را هجومی‌تر آغاز کرد و توسط حاجتی در دقایق 54 و 58 دو فرصت را به دست آورد که نتیجه‌ای نداشت.
 
در دقیقه 62 علی کریمی جایگزین مارکو پروویچ در میدان شد. در دقیقه 63 نیز در تیم داماش امین متوسل‌زاده جایگزین ابوالفضل حاجی‌زاده شد.
 
دقیقه 65 حرکت علی کریمی درون محوطه جریمه داماش دو موقعیت پیاپی گلزنی را برای کریم انصاری فرد و غلامرضا رضایی فراهم کرد که نتیجه بخش نبود. دو دقیقه بعد شوت محکم آبشک از پشت محوطه جریمه را نیلسون به کرنر فرستاد و در دقیقه 68 شوت متوسل زاده از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
 
داماش که در نیمه دوم ابتکار بازی را در دست گرفته بود در دقیقه 70 به گل رسید. ارسال علیرضا جهانبخش را امین متوسل‌زاده در مقابل امیرحسین فشنگچی به تک گل داماش تبدیل کرد.
 
دقیقه 73 یحیی گل محمدی برای تهاجمی‌تر کردن تیم خود محمد نوری را جایگزین رضا حقیقی کرد و دقایقی بعد هادی نوروزی را به جای ولاتکو به زمین فرستاد.
 
حملات پرسپولیس سرانجام نتیجه داد و در دقیقه 82 علی کریمی با تیزهوشی توپ را به محمد نوری رساند که این بازیکن با حرکت در سمت چپ محوطه جریمه داماش، گل تساوی را به ثمر رساند.
 
در نهایت با تساوی یک بر یک دو تیم در پایان 90 دقیقه این دیدار به وقت اضافه کشیده شد.
 
در نیمه نخست وقت اضافه دو تیم موقعیت‌هایی را روی دروازه یکدیگر خلق کردند که نتیجه‌ای در پی نداشت اما در نیمه دوم دو تیم با احتیاط بیشتری بازی کردند. در دقیقه 115 ضربه امین متوسل‌زاده فضای بالای دروازه را شکافت در همین دقیقه افشین چاووشی جایگزین محمدرضا مهدوی در تیم داماش شد. آخرین حملات دو تیم در وقت‌های اضافه هم به نتیجه نرسید تا مانند دیگر دیدار مرحله نیمه پایانی جام حذفی، برنده این دیدار نیز در ضیافت پنالتی‌ها مشخص شود.
 
در ضربات پنالتی  برای داماش محمد آبشک، افشین چاووشی، حسین ابراهیمی پنالتی‌های خود را تبدیل به گل کردند و ابوذر رحیمی ضربه‌اش را از دست داد. برای پرسپولیس نیز هادی نوروزی، حسین ماهینی، سید جلال حسینی، علی کریمی و کریم انصاری فرد ضربات پنالتی را گل کردند تا شاگردان گل محمدی در مجموع با برتری 6 بر 4 گام به دیدار نهایی بگذارند.
 
بدین ترتیب پرسپولیس در دیدار فینال جام حذفی که هنوز زمان و مکان آن مشخص نیست به مصاف سپاهان اصفهان می‌رود.

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha