شاکری: مجلس به‌دنبال کنترل اجاره‌ بهای مسکن است

شاکری: مجلس به‌دنبال کنترل اجاره‌ بهای مسکن است

به گزارش سراج24؛ اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تصویب دوفوریت طرح ساماندهی اجاره‌بهای مسکن در مجلس، گفت: روز گذشته دوفوریت این طرح با رأی خوبی در مجلس تصویب شد و هفته آینده نیز کلیات و جزئیات این طرح در صحن علنی پارلمان بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم سال‌ها در انتظار تصویب این قانون بودند، افزود: در طرحی که تدوین شده پیش‌بینی‌های خوبی برای کنترل اجاره‌بها صورت گرفته است و امیدواریم پیش از فصل نقل‌ و انتقالات مسکن در فصل تابستان طرحی که نمایندگان ارائه کرده‌اند به قانون تبدیل شود.

نماینده تهران در مجلس با ابراز اینکه "امروز اجاره‌بها حدود 85 درصد هزینه‌های خانوار را به خود اختصاص می‌دهد"، ادامه داد: اجاره مسکن موضوعی است که بسیاری از اقشار جامعه را درگیر خود کرده و موجب حاشیه‌نشینی خانواده‌های زیادی شده است که این موضوع باعث شده است که مجلس به‌صورت ویژه و با فوریت به این موضوع ورود کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه "افزایش اجاره‌بها میلیون‌ها خانواده را درگیر کرده است و ما خانواده‌هایی را داریم که بعد از اجاره مسکن پولی برای ادامه زندگی ندارند"، اظهار کرد: باید برای این موضوع برنامه‌ریزی جدی داشته‌ باشیم که در همین راستا نمایندگان طرحی را تدوین کرده‌ و به‌دنبال تصویب آن در پارلمان هستند.

شاکری گفت: در این طرح پیش‌بینی شده است افرادی که در سامانه موضوع اجاره‌بها را ثبت کنند از مزایای تخفیف مالیاتی برخوردار می‌شوند و مالکینی که خارج از اصول افزایش اجاره داشته باشند مستوجب مجازات خواهند بود.

اخبار مرتبط

بهترین راه‌حل استخراج بیت‌کوین

ایجاد عدالت مالیاتی و شفافیت با راه‌اندازی سامانه مودیان

جلوگیری از صدور حکم تخلیه برای مستاجران

0 نظر

ارسال نظر

capcha