قطعی های مکرر آب در رباط کریم چالش مردم این منطقه/ مدیران آبفا به دنبال راهکار حل مشکل باشند

قطعی های  مکرر آب در رباط کریم چالش مردم این منطقه/ مدیران آبفا به دنبال راهکار حل مشکل باشند

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام حسن ترابی گودرزی امام جمعه شهرستان رباط کریم اظهار کرد: در بحث آب شرب شهرستان مشکلات زیادی وجود دارد و خیلی اوقات در محلات مختلف، حاشیه شهر، روستاها و ... قطعی آب در ساعات طولانی وجود دارد و همین موضوع باعث گلایه‌مندی و اعتراض مردم شده است و به دفتر امام جمعه، فرمانداری و شرکت آبفا مراجعات مکرری صورت میگیرد.

حجت‌الاسلام ترابی گودرزی افزود: مخصوصاً در ماه مبارک رمضان، با قطعی‌های مکرر و طولانی آب، مشکلات بیشتری برای مردم ایجاد شده بود.

وی ادامه داد: به همین منظور،در 2 خطبه درخصوص قطعی آب و مشکلات پیش آمده برای مردم صحبت شد و در این خطبه‌ها مردم  به صرفه‌جویی و استفاده بهینه از آب دعوت شدند. هرچند امروزه کشورمان با مشکلات کم آبی جدی مواجه است اما باید این نعمت الهی به درستی مصرف و از اسراف دوری کنیم. در حقیقت در بخش‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی بایستی الگوی مصرف به دقت رعایت گردد.

امام جمعه شهرستان رباط کریم با اشاره به فرهنگ مصرف صحیح آب گفت: امید است مصرف درست و بهینه از آب به یک فرهنگ تبدیل شود اما به هر حال شرکت آبفا شهرستان و استان باید راهکارو تدابیری را برای رفع این مشکل بیندیشد.

وی عنوان کرد: چندین بار از مدیرعامل شرکت آبفا استان و معاون سیاسی امنیتی استاندار نیز پیگیری‌هایی صورت گرفته است و حتی این پیگیری‌ها موجب شد تا استاندار نیز در حاشیه جلسه همایش زکات نسبت به این موضوع صحبت‌هایی داشته باشد.

حجت‌الاسلام ترابی گودرزی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان برنامه‌ای تحت عنوان 30 شب 30 مسجد را با همکاری سپاه برگزار کردیم که هرشب در یکی از مساجد شهر و یا روستا و در کنار مردم بویم که در اکثر مناطق، بحث قطعی آب مشکل اصلی و اولویت مهم آن‌ها بود که پیگیری‌های زیادی صورت گرفته است؛ اما تاکنون به صورت کامل این مشکل رفع نشده است.  لازم است تا پیگیری‌هایی در سطح استان به صورت جدی دنبال و اعتباراتی نیز برای آن در نظر گرفته شود.

امام جمعه شهرستان رباط کریم در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به مشکل آب کشاورزی در سطح شهرستان گفت: آب مورد نیاز کشاورزی شهرستان رباط کریم از سه کانال شهید نواب، پردیس و محمدیه تأمین می‌شود اما چون در انتهای خط است حق‌آبه‌ای که برای آن مشخص شده که متأسفانه هیچ وقت دریافت نمی‌شود.

وی افزود: چندین سال است موقع کشت و نیاز به آب برای آبیاری اراضی و باغات‌، به دلیل نبود و یا کمبود آب مشکلات زیادی برای کشاورزان ایجاد می‌شود و موجب شده تا مردم برای پیگیری به دفتر مراجعه نمایند و همین امر باعث شد تا در خطبه های نماز جمعه در این خصوص به مسئولان تذکراتی داده شود تا موضوع و مشکل را دنبال کنند.

حجت‌الاسلام ترابی گودرزی بیان کرد: بلافاصله چند روز بعد جلسه‌ای با مدیران استانی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، امور آب شهرستان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، معاون امور اقتصادی استاندار، اطلاعات، فرمانداران و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های ملارد، شهریار و ... برگزار شد و موضوعات و مسائل مهم مطرح و جمع بندی های لازم صورت گرفت تا مشکل در مرکز بررسی و پیگیری شود.

اخبار مرتبط

احتمال ورود گرد و غبار به کرمانشاه/ هوا گرم‌تر می‌شوn

گام مهم پروژه انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان کلید خورد

بارش‌های کم‌ سابقه "مونسون" و منابع آبی که هدر رفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha