سردارفضلی:

اگر اقتدار نبود ما امروز در جبهه مقاومت حرفی نداشتیم

اگر  اقتدار نبود ما امروز در جبهه مقاومت حرفی نداشتیم

به گزارش سراج24؛ سردار سرتیپ پاسدار «علی فضلی» جانشین معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تجلیل از شهدای فتح خرمشهر که در مسجد مسلم ابن عقیل برگزار شد با بیان این که عملیات غرور آفرین بیت المقدس سنبل آن فتح خرمشهر است گفت:  در عملیات بیت المقدس ۱۳۵ گردان مهیای نبرد شدند که ۴۵ گردان از ارتش مقتدر جمهوری اسلامی و ۹۰ گردان هم از نیروهای بسیج و سپاه با یکدیگر تلفیق شدند که پیروزی بزرگی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.
سردار فضلی گفت: در این عملیات پنج قرارگاه مشترک اعم از قرارگاه‌های فتح، نصر، قدس، فجر و در راس آنها قرارگاه کربلا به فرماندهی امیر دل‌ها سپهبد شهید صیاد شیرازی و محسن رضایی راهبری این عملیات را بر عهده داشتند. 
وی با بیان این که  در عملیات بین المقدس به همه اهداف تعیین شده رسیدیم گفت: با عنایت خدا  5 هزار و 700 کیلومتر مربع از خاک ایران اسلامی آزاد شد، بیش از 20 هزار اسیر از رژیم بعث عراق گرفتیم و حدود 19 هزار نفر از دشمن کشته شد. آنقدر تانک و نفربر و توپخانه و مهمات گرفتیم که تا 6 ماه نیاز به تامین مهمات نداشتیم. 
سردار فضلی با اشاره به سخن امام (ره) که گفتند خدا خرمشهر را آزادکرد تاکید کرد: اگر نبود عنایت خدا و مددهای غیبی و نبود اخلاص رزمندگان مگر می‌شد هیمه دشمن را با این ویژگی های جغرافیایی شکست.
سردار فضلی با اشاره به پیام دیگر امام که گفتند فتح خرمشهر فتح خاک نیست فتح ارزش های اسلامی است یادآور شد: می گویند زمانی که خبر فتح خرمشهر به اوپک رسید وزیر نفت ما بود که تعیین قیمت نفت کرد. 
وی تاکید کرد: اگر نبود اقتدار امروز ما جبهه مقاومت نداشتیم. برای دفاع از مظلومین، مستضعفین ، فلسطین و ارمان های فلسطین، سوریه، یمن و عراق و لبنان و سایر بلاد اسلامی حرفی نداشتیم. 
وی با اشاره به سخنی از سردار دلها شهید سپهبد سلیمانی گفت: شهید سلیمانی می گفت که در جبهه مقاومت آرمان و الگوی ما دفاع مقدس بود. همه مستضعفین از سراسر گیتی به ویژه از افغانستان، پاکستان، عراق ، یمن و لبنان همه آمدند و این عزتمندی را مدیون این مقاومت ها، خانواده شهدا و جانبازان هستیم.

اخبار مرتبط

کوچک‌ترین تهدید علیه ایران را در بالاترین حد پاسخ می‌دهیم

دشمن می‌داند یک اقدام انجام دهد ده‌ها پاسخ پشیمان‌کننده می‌گیرد

سپاه پاسداران برای خنثی‌سازی فتنه‌ تکفیری‌ها خوش درخشیده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha