وزیر آموزش و پرورش:

رتبه بندی معلمان اجرا می شود

رتبه بندی معلمان اجرا می شود

به گزارش سراج24؛ یوسف نوری شامگاه سه شنبه در جمع فرهنگیان اصفهانی که در محل خانه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به آغاز رتبه بندی فرهنگیان اظهار داشت: ما درصدد هستیم که طرح رتبه بندی فرهنگیان را تا چند ماه آینده اجرایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه یک سری از طرح های آموزش و پرورش در دوران های گذشته متوقف شد، افزود: بازگشت به برخی از طرح های مفید گذشته سخت است و عده ای می خواستند آموزش و پرورش را از حکمرانی خود خارج کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دو مدرسه استثنایی را در اصفهان افتتاح کردیم، تصریح کرد: عملیات احداث شش مدرسه استثنایی دیگر نیز کلید خورده و این در حالی است که یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای سفرهای

استانی رئیس جمهور در حوزه آموزش و پرورش تصویب شده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه آموزش و پرورش ۹ درصد بودجه دولت است، ادامه داد: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای مناطق محروم کشور از جمله سیستان و بلوچستان تخصیص یافته است.

نوری اضافه کرد: درصدد هستیم که حق التدریس ماهیانه پرداخت شود و نیز همسان سازی حقوق و رتبه بندی در آن دیده شده است که به تدریج انجام می شود.

وی باتاکید به همگرایی درونی بین دستگاه آموزش و پرورش اضافه کرد: در راستای ترویج سند تحول بنیادی با سایر ارگان ها و سازمان ها تفاهم نامه هایی امضاء شده است.

وزیر آموزش و پرورش در پایان صحبت های خود درخواست کرد که نذر خدمت بین نیروهای آموزش و پرورش اصفهان اجرایی شود.

گفتنی است؛ در این نشست؛مطالبات دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اصفهان و رفع تبعیض برای فرهنگیان دانشجو، افزایش ورودی و وضع اسفناک صنفی و خدماتی ،کلاس درس، خوابگاه و امکانات آموزشی، ضعف جذب تخصصی اساتید و هیات عملی فرهنگیان توسط نماینده دانشجویان دانشگاه فرهنگیان مطرح شد.

همچنین  در این نشست وضعیت بازنشستگان معلم و خدمات بیمه ای نامناسب،در دستور کار قرار گرفتن مسائل رفاهی بازنشستگان و تجلیل از بازنشستگان و پیشکسوتان استان به شرط  تامین بودجه از دیگر مطالباتی بود که مدیر کل نمایندگان معلمان مطرح کرد.

وزیر آموزش و پرورش در یک سفر یک روزه برای افتتاح مرکز استعدادیابی و هدایت ورزشی دانش آموزان ، حضور در مجمع خیران مدرسه ساز، افتتاح مرکز آموزشی اوتیسم و دیدار با فرهنگیان و نمایندگان دانش آموزان به اصفهان سفر کرد.

اخبار مرتبط

تبدیل مدارس کانکسی بم به کلاس های ایمن

وزیر آموزش و پرورش: اشکالات مصوبه‌ رتبه بندی معلمان رفع شده است

آغاز مراحل اجرایی شدن شیوه نامه رتبه بندی معلمان از هفته آینده

0 نظر

ارسال نظر

capcha