دولت سیزدهم برای احیای تالاب انزلی عزم جدی دارد

دولت سیزدهم برای احیای تالاب انزلی عزم جدی دارد

به گزارش سراج24؛ محمد پورخوش سعادت بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از تالاب بین المللی انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خصوص موضوع احیای تالاب بین المللی انزلی باید دستگاه قضا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز اهتمام لازم را در کنار دولت داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم مشارکت مردم خصوصاً ذینفعان تالاب انزلی در امر احیای آن افزود: پیگیری‌های انجام شده در دولت سیزدهم در خصوص تالاب انزلی بر اساس کارشناسی‌ها و فعالیت‌هایی است که حامیان محیط زیست انجام داده اند.

پور خوش سعادت با بیان اینکه تالاب انزلی وضعیت نامطلوبی دارد اضافه کرد: وضعیت کنونی تالاب بین المللی انزلی ناشی از انجام طرح‌های تخریبی گسترده‌ای است که در سنوات گذشته صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مدیریت زمان مهمترین مؤلفه برای احیای تالاب انزلی است ادامه داد: دولت در خصوص احیای تالاب انزلی در تلاش برای ایجاد همگرایی و هماهنگی بین قوه‌ای است.

ترک فعل‌های زیادی در حوزه تالاب انجام شده است

دادستان انزلی انزلی نیز در ادامه با اشاره به لزوم احیای هرچه سریع‌تر تالاب بین المللی انزلی گفت: این تالاب یکی مواهب الهی و جاذبه‌های گردشگری کشور محسوب می‌شود که ترک فعل‌های عدیده ای از سوی ادارات مختلف نسبت به تالاب انزلی صورت گرفته و تالاب انزلی به حال خود رها شده است.

اکبر سبحانی افزود: شرکت آب منطقه‌ای بر اساس ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب به عنوان مالک و متولی اصلی تالاب به شمار می‌رود و در آینده نزدیک قرار است مالکیت آن به سازمان محیط زیست منتقل شود.

وی اضافه کرد: رسوباتی که ناشی از مواد معدنی است بر اثر سیلاب‌های ناشی از نزولات جوی از دامنه کوه‌های شهرستان‌های فومن، شفت و ماسال وارد تالاب شده است.

سبحانی به پر شدن تله‌های رسوب گیر تالاب انزلی اشاره کرد و ادامه داد: باید با همت همه مسئولان و با برنامه ریزی مدون و مشخص، آسیب‌ها و عوامل افزایش رسوبات تالاب شناسایی و رفع شود.

گفتنی است، پروژه‌های احیای تالاب بین المللی انزلی در قالب برنامه میان مدت هفت ساله از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۵ تدوین شده است.

اخبار مرتبط

آرامش به تالاب انزلی بازگشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha