رمضانی:

تمدید نمایشگاه کتاب تهران، «فعلا» مطرح نیست

تمدید نمایشگاه کتاب تهران، «فعلا» مطرح نیست

به گزارش سراج24؛ امروز تمام ادارات و مدارس و همچنین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به دلیل شدت آلودگی هوا تعطیل شد.

تعطیلی نمایشگاه کتاب در خلال برپایی آن، اتفاقی بی‌سابقه در ۳۲ دوره گذشته بوده که امسال به علت بالا رفتن شاخص آلودگی هوا و انتقال موج گرد و غبار از مرزهای غربی کشور به تهران و حتی شمال شرق ایران اتفاق می‌افتد.

به همین دلیل، سازمان‌دهندگان سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در نیمه شب سه‌شنبه، امروز را تعطیل اعلام کردند تا مردم پایتخت و دوست‌داران کتاب از فردا چهارشنبه بتوانند از این نمایشگاه دیدن کنند.

علی رمضانی، سخنگوی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که مدیرعامل خانه کتاب نیز هست، گفت: فعلا این موضوع (تمدید یک روزه نمایشگاه به جای یک روز تعطیلی آن) مطرح نیست و در مورد آن تصمیمی گرفته نشده است.

شامگاه دوشنبه و نیمه‌شب سه‌شنبه با انتقال موج گرد و غبار از سوریه و عراق به داخل ایران، شهرهای زیادی با وضعیت «خطرناک» روبه‌رو شدند و شاخص آلودگی هوا در تهران به مرز ۵۰۰ رسید تا پایتخت کشورمان در جایگاه نخست شهرهای آلوده جهان بنشیند.

این شاخص، هم‌اکنون روی عدد ۱۵۶ (ناسالم برای همه گروه‌های سنی) تثبیت شده است.

نمایشگاه کتاب تهران، طبق برنامه قبلی قرار است ۳۱ اردیبهشت (شنبه آینده) در مصلی امام خمینی تهران به کار خود پایان دهد. این نمایشگاه از ۲۱ اردیبهشت دایر شده و بنا بود امروز هفتمین روز خود را سپری کند.

اخبار مرتبط

رحمت و زحمت نمایشگاه برای ناشران

آیت الله رئیسی از نمایشگاه کتاب بازدید کرد

۳۱ اردیبهشت‌ماه آخرین روز نمایشگاه کتاب تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha