بزرگداشت حضرت آیت‌الله عظمی بهجت فومنی(ره) در رشت برگزار شد

بزرگداشت حضرت آیت‌الله عظمی بهجت فومنی(ره) در رشت برگزار شد

به گزارش سراج24؛ مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌الله عظمی بهجت فومنی(ره) با رونمایی از ده‌ها محصول چندرسانه‌ای عصر امروز با حضور مسئولان استان گیلان، آیت‌الله عبدالکریم فرحانی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و فعالان فضای مجازی استان در تالار مرکزی رشت برگزار شد

در این مراسم، چند محصول رسانه‌ای که توسط جوانان انقلابی سازمان فضای مجازی سراج استان گیلان درباره حضرت آیت‌الله عظمی بهجت فومنی(ره) طراحی شده رونمایی شد و فرمانده سپاه گیلان و آیت‌الله عبدالکریم فرحانی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این مراسم به سخنرانی پرداختند.

پویش کشوری «بهجت عارفان» در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، توئیتر و پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی با هشتگ #بهجت_عارفان از 24 اردیبهشت آغاز شده و تا 27 اردیبهشت‌ماه همزمان با سالروز رحلت آیت‌الله بهجت(ره) ادامه دارد.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله بهجت(ره) یکی از مخافر و علماء وارسته گیلان بودند که هم در رسالت اجتماعی خود بسیار موفق عمل کرد و هم در عرصه علم و عرفان کامل بود و الگوی بزرگی برای نسل حاضر و آینده در تاریخ اسلام معرفی شده است.

غروب یکشنبه، بیست‌ و هفتم اردیبهشت سال 1388، وقتی خبر رحلت آن عالم ربانی در شهر پیچید، بهت و حیرت و آنگاه ناله و شیون شهر را فرا گرفت و سیل مشتاقان و شیفتگان مرجعیت به سوی قم سرازیر شد. قم سیه پوشید و ازدحام جمعیت عزادار یادآور تشییع تاریخی آیت‌الله بروجردی شد.

 از همع طبقات مردم در تشییع پیکر این عالم ربانی حضور رساندند که سینه‌اش مالامال از عشق و شیفتگی بود و یادگاری مقدس از خود بر جای گذاشت و سرانجام پیکر مطهر آن بزرگ افلاکی در حریم ملکوتی حضرت معصومه(س) آرام گرفت اما سکوت مسجد فاطمیه فریاد فراق داشت.

اگر کعبه شمع جمع حاجیان است، صحن و سرای مسجد فاطمیۀ قم، زیارتگاه دل‌های عاشق است و هنوز مشتاقان «نماز بهجت» به شوق دیدار پیر و مراد خویش به آنجا می‌روند و دل و روح به در و دیوار آن متبرک می‌کنند.

اخبار مرتبط

صادرات محصولات با فناوری و اشتغال بالا در اولویت قرار گیرد

سفرهای نظارت ستادی با اولویت مناطق محروم انجام می‌شود

دستگیری اعضای باند راهزنان مسلح در اهواز

0 نظر

ارسال نظر

capcha