معاون وزیر اقتصاد:

واریز مستقیم یارانه به‌حساب مردم برای توقف روند قاچاق کالا است

واریز مستقیم یارانه به‌حساب مردم برای توقف روند قاچاق کالا است

به گزارش سراج24؛ سید عبدالمجید اجتهادی ظهر دوشنبه مراسم تودیع و معارفه مدیر جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر اظهار داشت: امروز در شرایط حساس مردمی سازی یارانه و جراحی‌های بزرگ اقتصادیِ کشور، قرار داریم و همه باید دست‌به‌دست هم بدهیم تا به نتیجه برسیم.

وی از منظر جرم‌شناسی به موضوع ارز ترجیحی پرداخت و گفت: یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی، تحقق آرامش و امنیت در جامعه است. به این دلیل، تصمیم گیران و حاکمان تلاش فکری و عملی خود را برای اصلاح وضعیت اقتصادی و آرامش و امنیت و بهبود معیشتی مردم است.

معاون وزیر اقتصاد گفت: دولت برای جراحی اقتصادی بدین نتیجه رسید که یارانه را برای بهبود معیشتی در اختیار مردم قرار دهد و با واریز مستقیم یارانه به‌حساب مردم، روند قاچاق کالا از ایران به کشورهای همسایه متوقف شود و سود سرشاری که از این طریق به جیب سوداگران واریز می‌شد قطع گردد و پرداخت یارانه به ذینفع نهایی یعنی مردم را هم عقل و هم تجربه کشورها، هم روحیه عدالت‌خواهی تأیید می‌کند.

وی در ادامه به موضوع انرژی پرداخت و گفت: دولت طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها، هنوز از لحاظ ارزش سوخت و قیمت سوخت در سال‌های اول برنامه توسعه پنجم قرار داریم درحالی‌که می‌بایست قیمت انرژی را ۹۰ درصد فوب خلیج‌فارس می‌رساندیم که نرسیده‌ایم ولی با این جراحی اقتصادی با حوصله و صبر مردم خواهیم رسید.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی کشور افزود: در بازید رئیس‌جمهور از انبارهای دپوی کالاها و فاسد شدن مواد غذایی برای ایشان بسیار نگران‌کننده بوده است و مطالبه مردم است که باید ساماندهی و چیدمان و فروش و انهدام بر مبنای یک برنامه باشد ساماندهی و چیدمان خوب بوده ولی بی‌توجهی پیرامون انهدام است که بیشترین انهدام در استان بوشهر رخ داده است حال اگر به‌موقع رسیدگی و رأی صادر شده بود، انهدامی صورت نمی‌گرفت.

وی پیرامون تفویض اختیار به استان‌ها خاطرنشان کرد: در بحث تفویض اختیار، ۳۴ اختیار را به امور اقتصادی داده شده، از این مجموع ۲۱ اختیار به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی داده‌اند که لازم‌الاجرا است.

ظهر دوشنبه مراسم تکریم و معارفه مدیر جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر با حضور سید عبدالمجید اجتهادی معاون وزیر و مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی کشور و مدیران ستادی برگزار شد.

در این آئین از زحمات محمدقاسم صادقی مدیر سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی سابق استان بوشهر تقدیر و رحیم بهادری به‌عنوان مدیر سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر معرفی شد.

اخبار مرتبط

۲.۳ میلیون خانوار جدید تیرماه یارانه می‌گیرند

ویدئو/ رمزگشایی

به هوای یارانه حسابتان خالی نشود!

0 نظر

ارسال نظر

capcha