حضور نمایندگان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در منزل رضا رویگری

حضور نمایندگان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در منزل رضا رویگری

به گزارش سراج24؛ به نقل از ایرنا، نیکنام حسینی‌پور مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این دیدار با ابراز خرسندی از بهبود نسبی وضعیت روحی و جسمی این هنرمند پیشکسوت گفت: باتوجه به تأکید وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی برای پیگیری وضعیت این هنرمند با کمک های صندوق اعتباری هنر، همراهی سازمان صدا و سیما، هنرمندان دغدغه مند مثل پرویز پرستویی و تمامی دوستداران هنرمندان کشور و مرکز خیریه حضرت خدیجه (س) آقای رویگری در شرایط مطلوبی قرار گرفتند.

وی افزود: حفظ کرامت هنرمندان، مهمترین سیاست تمامی نهادهای دست اندرکار فرهنگ و هنر کشور است از این رو صندوق اعتباری هنر نیز در کنار دیگر نهادهای مسئول ودوستداران هنرمندان تلاش می کند تا مشکلات این هنرمند مرتفع شود و بار دیگر شاهد حضور وی در عرصه های فرهنگ و هنر باشیم.

مسلم کریمی معاون اعضاء این صندوق نیز با اشاره به دیدار سید مجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با رضا رویگری در آسایشگاه سالمندان کهریزک، اظهار داشت: مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به عنوان نماینده ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر وضعیت این هنرمند شده و بیان کرد با توجه به استقرار آقای رویگری در منزل و نیاز به خدمات پزشکی، پرستاری ومراقبت های لازم، آمادگی همه جانبه صندوق اعتباری هنر برای کمک در هزینه‌های درمانی و پرستاری این هنرمند پیشکسوت را اعلام کرد.

وی در ادامه افزود:  وظیفه ما در صندوق اعتباری هنر حمایت از تمامی اصحاب فرهنگ و هنر کشور است. در چند ساله اخیر نیز از سوی صندوق پیگیر مشکلات آقای رضا رویگری بودیم و در حد توان و مقدورات از ایشان حمایت کردیم.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر پیش تر با تاکید بر آمادگی همه جانبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق اعتباری هنر برای پرداخت هزینه‌های درمانی، پرستاری و ... این هنرمند پیشکسوت گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکیدشان این است که هنرمندانی از این قبیل همواره مورد توجه و حمایت همه جانبه این وزارتخانه قرار گیرند. 

سیدمجید پوراحمدی اظهار داشت: وظیفه ما حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه به ویژه پیشکسوتان این عرصه است. بنابراین همانگونه که پیشتر نیز اعلام کردیم این آمادگی وجود دارد که هرگونه اقدام را در جهت کمک برای بهبود شرایط آنها انجام داده و از هیچ کمکی دریغ نکنیم. 

نماینده ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید مجدد بر اعلام آمادگی همه جانبه این وزارت خانه و صندوق اعتباری هنر برای بهبودی شرایط این هنرمند پیشکسوت کشور ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر آقای رویگری از همه لحاظ بهبود یافته و هرچه زودتر به عرصه فرهنگ و هنر بازگردد. 

پوراحمدی با تاکید بر این که دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را موظف به حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر می داند، گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز همواره بر حمایت ویژه از هنرمندان پیشکسوت از لحاظ وضعیت معیشتی تاکید داشته و دارند. 

به گزارش ایرنا، رضا رویگری چند سالی است که به بیماری مبتلاست و در این مدت کمتر در آثار سینمایی و تلویزیونی بازی کرده و چند بار هم در بیمارستان بستری و تحت مداوا قرار گرفته است.

بازی در سریال های تلویزیونی را با سریال محله بهداشت آغاز کرد. با فیلم عقابها به کارگردانی زنده یاد خاچیکیان به سینما آمد و ۲۸ فیلم سینمایی بازی کرد و برای کارهای خود آهنگسازی نیز کرد. او در چند نمایشگاه نقاشی در ایران و آمریکا شرکت کرد رضا رویگری تاکنون سه آلبوم موسیقی با نامهای از عشق گفتن و غوغا و کازابلانکا به بازار هنر عرضه کرده است.

وی همچنین، خوانندۀ سرود معروف ایران ایران دراول انقلاب است. شور شیرین، اخراجی ها ۳، بوتیک، مسافر ری، بلوف، گناهکاران از جمله فیلم هایی است که وی در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

بازی در نقش کیان ایرانی در سریال مختارنامه از جمله نقش های ماندگار این بازیگر محسوب می شود.

اخبار مرتبط

تامین 80 درصد کاغذ مورد نیاز کشور از ظرفیت‌های داخلی تا سال آینده

هشدار دادستان تهران به وزیر ارشاد

کاهش توقیف مطبوعات در دولت روحانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha