عین اللهی: کشورهای مدعی حقوق بشر حتی به کودکان هم رحم نکردند

عین اللهی: کشورهای مدعی حقوق بشر حتی به کودکان هم رحم نکردند

به گزارش سراج24؛ دکتر بهرام عین‌‌اللهی در هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ما بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا گفت: ایجاد ارتباطات راهبردی بین کشورهای دوست از سیاست‌های دولت جدید است که رئیس جمهور محترم بر آن تاکید دارند.‌

وی با قدردانی از حضور معاون نخست وزیر کوبا در ایران و نشست افتتاحیه این کمیسیون، افزود: متاسفانه هنوز روابط تجاری و اقتصادی دو کشور به سطح روابط سیاسی که در تراز بالایی قرار دارد، نرسیده است و امیدواریم با طرحی جدید در کمیسیون بتوانیم در حوزه‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و علمی به توسعه همکاری بپردازیم و به تفاهمات جدید برسیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران هفت سال است که ریاست کمیسیون مشترک دو کشور ایران و کوبا را به عهده دارد و طی سالیان گذشته 17 کمیسیون مشترک تشکیل شده است.

عین‌اللهی با بیان این که ایران و کوبا دارای سابقه همکاری مشترک بسیار خوبی در تولید واکسن ضدکرونا هستند، اظهار امیدواری کرد که این تجربه موفق الگوی روابط تجاری و بانکی قرار گیرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: کشورهای مدعی حقوق بشر با تهاجم ناجوانمردانه در قالب وضع تحریم‌ها علیه ایران و کوبا حتی به کودکان هم رحم نکردند و این تحریم‌ها خسارت‌های ناشی از کرونا را چند برابر کرد.

عین‌اللهی ادامه داد: دولت سیزدهم با روزانه 700 فوتی کرونا کشور را تحویل گرفت و خوشبختانه امروز فوتی‌ها تک رقمی شده‌اند و از این بحران عظیم جهانی به سلامتی عبور کرده‌ایم.

وی اظهار امیدواری کرد هجدهمین کمیسیون مشترک دو کشور ایران و کوبا دستاوردهای خوبی برای گسترش و تعمیق روابط دوجانبه به همراه داشته باشد.

در این مراسم همچنین معاون نخست وزیر جمهوری کوبا گفت: آماده‌ایم که سطح روابط اقتصادی با ایران را به سطح روابط سیاسی برسانیم.

به گزارش وبدا، ریکاردو کابریساس با اشاره به سوابق درخشان روابط دو کشور ایران و کوبا، گفت: سطح روابط سیاسی ایران و کوبا در حد بالایی قرار دارد و امیدواریم با تفاهم‌نامه‌ها و اسنادی که در هجدهمین کمیسیون مشترک دو کشور به امضا می‌رسد سطح روابط تجاری واقتصادی دو کشور نیز گسترش و تعمیق یابد.

معاون نخست وزیر کوبا با بیان سوابق تحریم‌های ظالمانه کشورهای استعماری علیه دو کشور ایران و کوبا و ضرورت توسعه اقتصاد مقاومتی، بیان داشت: پیشرفت روابط ما بسیار راهبردی و در زمینه‌های مختلف اعم از صنایع غذایی، علوم نانو، توسعه پتروشیمی و نفت، بهداشت و سلامت، داروهای بیوتکنولوژی، آب و معادن قابل گسترش است.

وی ابراز امیدواری کرد هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران وکوبا نقطه عطفی در توسعه روابط دو کشور باشد.

اخبار مرتبط

خبر خوش برای پرستاران

تقاضا برای استفاده از داروی ایرانی در بازارهای منطقه وجود دارد

وزیر بهداشت: هیچ جایی حق تزریق واکسن تاریخ گذشته ندارد/ وارد موج هفتم کرونا شدیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha