با پیگیری‌های امام جمعه صورت گرفت؛

خرید بیش از 100 هزار دام غیرمولد در چرداول

خرید بیش از 100 هزار دام غیرمولد در چرداول

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام قنبر بیگی امام جمعه چرداول در استان ایلام با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی و عمده مردم این منطقه نبود علوفه مورد نیاز برای دام است، خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل خشکسالی‌های پی در پی و نبود خوراک دام برای دام‌های این شهرستان شاهد برخی مشکلات عدیده‌ای بودیم که از مسئولان محلی  و منطقه‌ای درخواست کردیم این موضوع را با جدیت دنبال کنند.
وی با بیان اینکه متأسفانه دام‌ها براثر خشکسالی در معرض فروش قرار داده شده بودند که نیاز به رسیدگی فوری داشتند، خاطرنشان کرد: علوفه مورد نیاز دامداران تأمین نشده بود یا دام‌های غیر مولد خریداری نمی‌شدند که در خطبه‌های نمازجمعه به این موضوع پرداختم و از مسئولان خواستم در این زمینه چاره‌اندیشی کنند، خوشبختانه طبق پیگیری‌های صورت گرفته قرار بر این بود که 5 هزار دام غیرمولد خریداری و گوشت آن در سردخانه‌ها نگهداری شود.
حجت‌الاسلام بیگی با تقدیر از پیگیری‌های مسئولان و دولت سیزدهم در پاسخ به نیاز مردم این شهرستان یادآور شد: طبق گفته مسئولان قرار است که بیش از 100 هزار دام غیرمولد شهر چرداول خریداری و گوشت آن‌ها برای تأمین نیاز استان و شهرستان نگهداری شود که این کار بیش از توافق اولیه بود و سبب رضایت بسیار خوب مردم شد.
وی، تأمین علوفه و خوراک دام برای دامداران را از نیازهای مهم و ضروری مردم این منطقه برشمرد و تأکید کرد: گرچه با خرید دام‌های غیرمولد بخش زیادی از مشکلات مردم منطقه برطرفه شده و این کار جای مسرت و خرسندی دارد، اما ضرورت دارد که برای سایر دام‌های موجود خوراک لازم و علوفه را فراهم کنند تا مردم در این زمینه بتوانند مشکلات خود را برطرف کنند.
امام جمعه چرداول افزود: خوشبختانه در این مدت نماینده ولی‌فقیه در استان و مسئولان استان پیگیری‌های خوبی را برای خرید دام‌های غیرمولد انجام دادند که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد و این مسئله نشان می‌دهد که مسئولان در همراهی با مردم همگام هستند و به دنبال حل مشکلات آن‌ها خواهند بود و امیدواریم این روند در سایر بخش‌ها و مشکلات مردم هم ادامه داشته باشد و از این پس شاهد گشایش‌های فراوانی در این زمینه باشیم.
گفتنی است، شهرستان چَرداوُل یکی از شهرستان‌های استان ایلام و مرکز آن شهر سرابله است. شیروان و چرداول در سال ۱۳۶۰ از شهرستان ایلام جدا شده و با جدا شدن شیروان از این شهرستان، شیروان به شهرستان سیروان و بقیه شهرستان با نام چرداول نامگذاری شد. این شهرستان دارای ۴ بخش و هفت دهستان است و مرکز شهرستان شهر سرابله است.
 سرابله مرکز شهرستان چرداول است. به علت وجود چشمه‌هایی که در مرکز شهر قرار دارند از قطب های کشاورزی استان به شمار می‌رود. شالیزارهای سرسبز، در فصل تابستان تصویری زیبا به این شهر می‌بخشد. دو محله‌ قدیمی سرابله و بدرآباد اکثریت شهر را شامل می‌شوند. ضمن اینکه برخی از مهاجران از بخش‌های دیگر استان نیز در سرابله سکونت دارند. مطابق تصمیم هیئت دولت در تیرماه ۱۳۹۲ شباب و بیجنوند از توابع این شهرستان به بخش ارتقاء یافت واسم شهرستان به‌طور رسمی به چرداول تغیر یافت. دهستان ریزوند به مرکزیت هلسم و دهستان زنجیره نیز از جمله این تصمیمات اخیر است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha