جوایز دومین جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام رضا(ع) اعلام شد

جوایز دومین جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام رضا(ع) اعلام شد

به گزارش سراج24؛ محسن هوشمند در گفتگو با آستان نیوز گفت: خرسندیم که برای دومین سال متوالی، جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) را به عنوان یک جشنواره تخصصی با موضوع فرهنگ و سیره رضوی برگزار می‌کنیم تا در این بستر، سطح کمی و کیفی آثار رسانه‌ای این حوزه تقویت شود و شاهد تولید آثاری بیشتر و بهتر برای ترویج معارف و آموزه‌های عالم آل محمد(ص) باشیم.
وی افزود: همه کسانی که آثاری را در راستای ترویج فرهنگ و معارف رضوی تولید و در جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) شرکت می‌کنند، اقدامی ارزشمند انجام داده‌اند که دارای اجر معنوی است و بدون تردید عنایت امام هشتم(ع) شامل حال همه آن‌ها خواهد شد، بر همین اساس باور ما این است که تمامی شرکت‌کنندگان در این جشنواره برنده و برگزیده هستند.
هوشمند با تاکید بر هدف گذاری جشنواره در خصوص ارتقای کیفی آثار، ادامه داد: بر این اساس با نگاه ارتقای کیفی جریان رسانه ای در خصوص سیره وجود مبارک امام رضا(ع)، فرایند داوری آثار با حضور جمعی از اساتید شاخص و برجسته حوزه رسانه انجام می‌شود و در نهایت به آثار برتر جوایزی تقدیم خواهد شد. هرچند که می‌دانیم این جوایز، به هیچ وجه با اجر معنوی تولید محتوای رسانه‌ای، به نیت خدمت رسانه‌ای به محضر حضرت رضا(ع) قابل قیاس نیست.
دبیر اجرایی جشنواره با تشریح جزئیات جوایز این دوره جشنواره گفت: در دومین جشنواره بین المللی رسانه‌ای امام رضا(ع)، به نفرات اول بخش‌های خبر، مصاحبه، گزارش، سرمقاله و یادداشت، حساب کاربری شبکه های اجتماعی، پست فضای مجازی، عکس خبری، گرافیک، گزارش خبری رادیویی، گزارش خبری تلویزیونی و رساله ها و پایان های دانشجویی تندیس ویژه جشنواره، لوح تقدیر و هم چنین مبلغ 100 میلیون ریال تقدیم می شود و به نفرات دوم و سوم علاوه بر لوح تقدیر به ترتیب مبالغ 60 و 40 میلیون ریال اهدا خواهد شد.
وی  همچنین به بخش های آثار نمایشی رادیویی و تلویزیونی، برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، پویانمایی و موشن گرافی، مستند و نماهنگ و موسیقی تصویر اشاره و عنوان کرد: به نفرات اول این بخش ها تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی 180 میلیون ریالی تعلق می گیرد و نفرات دوم و سوم علاوه بر لوح تقدیر به ترتیب هدایایی به مبلغ 120 و 80 میلیون ریال دریافت خواهند کرد.
دبیر اجرایی جشنواره رسانه ای امام رضا (ع) هم چنین در خصوص بخش بین الملل این جشنواره گفت: حوزه بین‌الملل به عنوان یک محور مجزا در دومین جشنواره رسانه ای امام رضا (ع) پیش بینی و مقرر شد رقابت این حوزه در قالب های گزارش خبری، مستند، پویانمایی و موشن گرافیک، نماهنگ، برنامه رادیویی و تلویزیونی، رساله ها و پایان نامه های دانشجویی، شبکه های اجتماعی و عکس صورت پذیرد.
وی افزود: در در هر کدام از این بخش ها به یک اثر برگزیده تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 1000 دلار هدیه نقدی تقدیم می شود.
هوشمند با اشاره به فرایند داوری جشنواره رسانه ای امام رضا (ع)، گفت: داوری آثار این جشنواره در دو مرحله توسط هیئت های انتخاب و هیئت های داوران انجام می شود و در نهایت برگزیدگان به تشخیص داوران شناسایی و معرفی خواهند شد. ضمنا اگر هیئت داوران در بخش های مختلف آثاری را شایسته تقدیر تشخیص دهند، به تناسب به این آثار لوح تقدیر و هدایای نقدی تعلق خواهد گرفت.
وی افزود: هم چنین تمامی برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره جهت شرکت در اختتامیه که در مشهد مقدس برگزار می‎شود، زائر علی ابن موسی الرضا علیه السلام و میهمان مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی خواهند بود.
یادآور می شود، اطلاعات بیشتر درباره نحوه ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره و معیارها و شاخص‌های ارزیابی، در سایت mediafest.razavi.ir ارائه شده است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha