الجزیره بررسی کرد؛

حمایت غرب از تل‌آویو در ترور ابو عاقله؛ لکه ننگی که پاک نخواهد شد

حمایت غرب از تل‌آویو در ترور ابو عاقله؛ لکه ننگی که پاک نخواهد شد

به گزارش سراج24؛ به نقل از الجزیره، «دیوید هرست» نویسنده و روزنامه نگار برجسته انگلیسی مطلبی را پیرامون مواضع جامعه جهانی به ویژه ایالات متحده آمریکا و انگلیس در قبال جنایت‌هایی که رژیم صهیونیستی مرتکب می‌شود، به رشته تحریر درآورد. وی در این مطلب عنوان کرده است: اسرائیل در آخرین جنایت خود «شیرین ابو عاقله» خبرنگار فلسطینی را به قتل رساند.

این روزنامه نگار انگلیسی در مقاله‌ای که در پایگاه میدل ایست آی منتشر شده است، تصریح کرد: شیرین ابو عاقله درحالی توسط اسرائیل به قتل رسید که در حال انجام وظیفه و مسئولیت حرفه‌ای خود بود. او درحال تهیه گزارش از حمله اسرائیلی‌ها به جنین بود. در واقع، می‌توان گفت که ابو عاقله در راه برملا کردن حقیقت در فلسطین، قربانی شد و جان خود را فدا کرد.

در ادامه مطلب دیوید هرست آمده است: امروز ما شاهد یک سکوت شرم آور در قبال جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان هستیم. تنها این ابو عاقله نیست که صهیونیست‌ها علیه او مرتکب جنایت شده‌اند، بلکه زنان فلسطینی شجاع دیگری هستند که به همین سرنوشت دچار شده‌اند. آنچه که در فلسطین رخ می‌دهد، لکه ننگی بر پیشانی کشورهای غربی است؛ کشورهایی که پای اگر مصالح و منافعشان در میان باشد، تمامی ارزش‌ها و باورها را قربانی می‌کنند و آنها را به سطل زباله می‌اندازند.

این نویسنده انگلیسی عنوان کرده است: غربی‌ها در جنگ روسیه علیه اوکراین به بهانه دفاع از دموکراسی و… شعار سر می‌دهند اما در برابر جنایت ترور شیرین ابو عاقله سکوت پیشه کرده‌اند. اسرائیل تنها امسال ۵۸ فلسطینی را کشته است. این درحالی است که هیچ صدایی از غرب بلند نمی‌شود. با این حال، در اوکراین شاهد آن هستیم که غربی‌ها فریاد می‌زنند و از نقض حقوق بشر سخن می‌گویند.

وی همچنین ایالات متحده آمریکا را یکی از عوامل اصلی ارتکاب جنایات شنیع رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی معرفی کرد. در همین راستا، نویسنده انگلیسی نوشت: «تمامی وزرای خارجه آمریکا -چه جمهوری خواه و چه دموکرات - جملگی از جنایات اسرائیل حمایت کرده و می‌کنند. واقعیت این است که با ترور ابو عاقله، حقیقت هم ترور شد. این اولین بار نیست که ارتش اسرائیل مرتکب چنین جنایتی می‌شود.

در ادامه مطلب این نویسنده انگلیسی عنوان شده است: پیشتر نیز اسرائیلی‌ها شماری از خبرنگاران و روزنامه نگاران فلسطینی را به قتل رسانده‌اند. علت این جنایت‌ها علیه خبرنگاران نیز آن است که تل آویو نمی‌خواهد افکار عمومی از واقعیت آنچه که در اراضی اشغالی می‌گذرد، مطلع شود. آنها می‌خواهند حقیقت تنها از دریچه نگاه خودشان به دیگران انعکاس پیدا کند.

هرست در بخش دیگری از مطلب خود پیرامون شهادت شیرین ابو عاقله آورده است: از اظهارات مسئولان اسرائیلی کاملاً پیداست که آنها قتل شیرین ابو عاقله را یک جنایت نمی‌دانند. آنها اساساً بابت این جنایت عذرخواهی نکردند. آنها حتی گفتند چه اشکالی دارد که به سمت خبرنگاران تیراندازی شود؟

در پایان مطلب دیوید هرست نیز آمده است: سلسله حملات و عملیات‌های مسلحانه فلسطینیان علیه اسرائیلی‌ها، مقامات تل آویو را خسته و آشفته ساخته است. واقعیت این است که این نسل از جوانان فلسطینی، اشغالگری را بر نمی‌تابند. آنها نسلی هستند که هراس به دل‌هایشان راهی ندارد. نسل کنونی فلسطینیان در اراضی اشغالی برای تشدید نبرد با اسرائیل آماده هستند و امروز، شیرین ابو عاقله، دختر قدس را بهترین بهانه برای تشدید نبردشان علیه اشغالگری می‌دانند.

اخبار مرتبط

شبکه المیادین: تعرض و تجاوز داخل ارتش اسرائیل بیداد می‌کند

بحران در ساختار امنیتی رژیم اسرائیل

تاریکی، هرج و مرج و فروپاشی در انتظار اسرائیل است

0 نظر

ارسال نظر

capcha