بیانیه وزارت امور خارجه؛

«١۴ می» یادآور اشغال، قتل عام و آوارگی ملت فلسطین است

«١۴ می» یادآور اشغال، قتل عام و آوارگی ملت فلسطین است

به گزارش سراج24؛ وزارت امور خارجه کشورمان در آستانه سالروز تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی - روز نکبت، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

«١۴ می ١٩۴٨ میلادی، یوم النکبه، یادآور اشغال، قتل عام و آوارگی صاحبان اصلی سرزمین فلسطین توسط غاصبان و اشغالگران صهیونیست و شروع روند سیستماتیک نقض گسترده حقوق طبیعی و اولیه ملت فلسطین می‌باشد.

صهیونیست‌های جنایتکار از این تاریخ با حمایت برخی قدرت‌های غربی، سرزمین مقدس فلسطین را به زور سلاح و از طریق قتل و غارت، غصب کردند و زیر بنای ناامنی و بی ثباتی دائمی در منطقه غرب آسیا را بنیان نهادند که تاکنون ادامه دارد.

سالروز یوم‌النکبه بار دیگر ضرورت انجام وظیفه‌ی انسانی و قانونی، دولت‌ها و ملت‌های جهان در دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین را گوشزد می‌کند و شکست سازمان‌ها و نهادهای بین المللی را در حل و فصل یکی از قدیمی‌ترین بحران‌های انسانی و سیاسی جهان به رخ می‌کشد، به ویژه این روزها که رژیم غاصب صهیونیستی دور تازه‌ای از هتک حرمت اماکن دینی و مقدسات اسلامی فلسطین و بیت‌المقدس و کشتار مردم بی‌پناه فلسطین را آغاز کرده که به فضل پروردگار با پاسخ دندان‌شکن مقاومت مردمی و انتفاضه فلسطین رو به رو شده است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر اهتمام به مساله فلسطین به عنوان موضوع اول و اساسی جهان اسلام تاکید می‌نماید و تلاش صهیونیسم جهانی برای به فراموشی سپردن آن را محکوم به شکست می‌داند.

به گواه تاریخ هرگونه سازش با دشمنان قسم خورده ی امت اسلام، مشوقی برای اقدامات ضد انسانی و ناقض حقوق بشری دولت آپارتاید صهیونیستی می‌باشد و ملت‌ها و رهبران مسلمان باید بدانند که تنها راه احقاق حقوق مردم فلسطین، اتحاد و همبستگی اسلامی و حمایت دولت‌ها و ملت‌های مسلمان و آزادیخواه جهان از مقاومت در برابر اشغالگران و زورگویان است.

جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که برقراری صلحی عادلانه و پایدار در خاورمیانه جز از طریق حل و فصل مسائل اساسی این بحران از جمله پایان اشغال سازمان یافته فلسطین، بازگشت آوارگان, تعیین نظام آینده فلسطین بر اساس همه پرسی ملی با حضور کلیه ساکنین اصلی آن و نهایتاً تشکیل دولت یکپارچه فلسطین به پایتختی شهر قدس شریف به سرانجام نخواهد رسید.

جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام همبستگی کامل با آرمان مردم فلسطین و ادای احترام به شهدا و مجاهدان راه آزادی و قبله اول مسلمین از دولت‌ها و نهادهای بین المللی دعوت می‌نماید تا به وظیفه انسانی و قانونی خود در قبال مردم مظلوم فلسطین عمل کرده و مانع تداوم اشغال و ارتکاب جنایت‌های بیشتر توسط رژیم اشغالگر قدس و گسترش سیاست‌های نژادپرستانه این رژیم در فلسطین اشغالی شوند.»

اخبار مرتبط

گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و لاوروف با محور برجام و تحولات اوکراین

در سفر مورا ابتکارات خاصی از سوی ایران مطرح شد

واکنش غریب‌آبادی به حمله صهیونیست‌ها به مراسم تشییع «ابوعاقله»

0 نظر

ارسال نظر

capcha