شهردار تهران در پیش‌نشست مهرواره هوای نو عنوان کرد؛

تهران را کلان‌شهر الگوی جهان اسلام می‌دانیم

تهران را کلان‌شهر الگوی جهان اسلام می‌دانیم

به گزارش سراج24؛ علیرضا زاکانی شهردار تهران در پیش نشست اختتامیه مهرواره ملی هوای نو که در هتل لاله برگزار شد، اظهار داشت: ما در تهران با تغییر رویکرد وارد شده‌ایم و رویکرد جدید ما رویکرد انقلاب اسلامی است که انسان را در واقع خلیفه الله بر روی زمین می‌داند.

وی افزود: در جامعه‌ای که انسان را اینگونه نمی‌بیند نگاه اقتصادی مبنای امور است ولی با این رویکرد جدید انقلابی مبنای اصلی فرهنگ بوده و هست.

زاکانی بیان کرد: قبل‌تر این نگاه اقتصادی به شهر آسیب‌های زیادی به شهر زده است و ما الان می‌خواهیم رویکرد شهر را تغییر داده و نگاه تک بعدی به آن نداشته باشیم.

شهردار تهران گفت: تهران را کلان‌شهر الگوی جهان اسلام می‌دانیم که برای رسیدن به آن باید این تهران کنونی پوست‌اندازی کند. هم در هویت کالبدی و معماری و هم در بحث معنوی برای نشان‌دادن یک سبک زندگی ایرانی اسلامی به این تغییر نیاز دارد.

وی عنوان کرد: در هویت جدید به سمتی می‌رویم که همه مجموعه‌های اثرگذار در آن سهیم باشند و بالطبع نقش هیئت‌ها در این رویکرد بسیار ویژه و اثرگذار است که برنامه‌های ویژه‌ای هم برای آن داریم.

شهردار تهران با بیان اینکه در مدیریت مشارکتی‌مان سطوح مختلفی را قرار داده‌ایم و یکی از سطوح آن ایجاد قرارگاهی است که مسئولین و متولیان یک امر را آنجا دور هم جمع کنیم تا با کمک یکدیگر کار راه بیاندازیم گفت؛ یک سطح دیگر استفاده از نخبگان و رفع نیازهای یک شهر با وجود آنها است و در این بخش یک پیوستگی را داریم ایجاد می‌کنیم که یک بخش آن حول مطالعات نظری است که خروجی آن برای استفاده کل کشور می‌تواند باشد.

وی افزود: بخش دیگر کمک به کارکردهای روزمره و نوآوری‌ها برای ایجاد اثرات جدی در برنامه‌ها و مدیریت شهری است که بالتبع در این بخش‌ها یکی از موثرترین‌ها همین مسئولان و موثرین حوزه هیئت است که می‌توانند مثمر ثمر باشند. در سطح محلی نیز ما یک همبستگی را بین مردم هیئات و مساجد می‌خواهیم ایجاد کنیم و ۵۲ برنامه ذیل آن در محلات اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه علاوه براینکه از حضور هیئت‌ها در تأثیرگذاری در شهر تهران استقبال می‌کند از آنها می‌خواهد که به کمک شهرداری بیایند ادامه داد: ما در سه سطح می‌توانیم همکاری‌هایمان را بیشتر کنیم که یکی از آن‌ها بحث نیازها است که دوستان حاضر در جامعه هیئت در بحث نیازسنجی می‌توانند ما را کمک کنند. شما بزرگواران قطعاً با حضورتان در شهر و تماس مستقیم با شهروندان این نیازها را بیشتر احساس می‌کنید. در مورد بعدی می‌توانیم به عنوان همکار کار مشترک تعریف کنیم و کارها را پیش ببریم.

زاکانی تصریح کرد: هدف ما این است شهرداری را از یک نهاد خدمتگذار صرف به یک نهاد خدمتگذار فرهنگی اجتماعی تبدیل کنیم که قطعاً هیئات به عنوان همکار می‌توانند کمک‌کننده این موضوع باشند.
سطح بعدی سطح پشتیبانی است و ما همین جا اعلام می‌کنیم که قطعاً در سطح شهر هر هیئتی کار خوب و تأثیرگذار انجام دهد ما به عنوان پشتیبان در حد توان خودمان آن‌ها را یاری می‌کنیم.

زاکانی در ادامه با هیئتی خواندن خود و اینکه خودش را از خانواده هیئت می‌داند افزود: جامعه نیاز به یک حیات اجتماعی دارد که در آن قطعاً نقش هییت‌ها خیلی پر رنگ است.هیئت‌ها می‌توانند منتقل کننده تجربه‌ای ساختارمند برای انقلاب اسلامی باشند. از آنجا که ما جامعه‌ای ایستا نیست و یک جامعه محرک و پویا است هیئت‌ها به عنوان یک مجموعه پویا در حرکت رو به جلوی این جامعه نقش بسزایی دارند. از طرفی در جنگ ترکیبی جدید و در عرصه‌های جدید جهاد علاوه بر عرصه جهاد خدمت هیئت‌ها سردمدار جهاد تببین و نقش‌آفرین در جهاد خدمت و منشأ خدمت برای انقلاب اسلامی هستند.

اخبار مرتبط

تشریح روند دستگیری سارقان صندوق امانات

حضور شهردار تهران در غرفه شرکت بهره برداری مترو

هوای تهران قابل قبول شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha