آیت الله اعرافی:

مسئولان ضمن نظارت بر بازار با متخلفان برخورد جدی کنند

مسئولان ضمن نظارت بر بازار با متخلفان برخورد جدی کنند

به گزارش سراج24؛ آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلی قدس این شهر برگزار شد با اشاره به اجرای طرح جدید پرداخت یارانه‌ها اظهار داشت: عدم رعایت عدالت در پرداخت یارانه‌ها موجب شد تا مسئولین دست به این اقدام سخت بزنند که مردم نیز می‌بایست در این مسیر دولت را همراهی کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه مسئولین می‌بایست سبد غذایی مناسب و در توان خرید مردم را فراهم کنند بیان داشت: مسئولان باید از نظرات کارشناسی متخصصان دانشگاهی و حوزوی در پیشبرد اهداف خود استفاده کنند تا بتوانند بر مشکلات پیش رو غلبه یابند.

وی تاکید کرد: در راستای اجرای طرح جدید پرداخت یارانه‌ها می‌بایست آسیب شناسی مستمری از سوی مسئولان در خصوص نحوه اجرای این طرح صورت گیرد و مشکلات احتمالی مرتفع شود.

تاکید بر حل مشکل کسانی که اسمشان از لیست یارانه‌ها خارج شده است

خطیب جمعه قم، بیان داشت: درصد زیادی از مردم اسمشان از لیست یارانه‌ها حذف شده است که از مسئولان امر درخواست می‌شود تا بررسی این موضوع را در اسرع وقت در دستور قرار دهند و برای حل این مشکل تلاش کنند و تسهیل صورت گیرد.

آیت الله اعرافی، ادامه داد: مسئولان و مردم نیز در این شرایط باید بر بازار نظارت داشته باشند و با قاطعیت با تخلفات می‌بایست برخورد جدی شود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تاکید کرد: زیرساخت‌های تولید در کشور می‌بایست تقویت شود و بخش‌های صنعت و معدن و همچنین کشاورزی باید جان دوباره‌ای بگیرند و در این راستا باید از فناوری‌های دانش بنیان نیز بهره برد.

وی گفت: در صورتی که ادارات و مسئولان به فساد مبتلا شوند در این شرایط اعتماد مردم نیز از دست می‌رود و دستگاه قضائی باید با خطاهای مسئولان با جدیت برخورد کند.

خطیب جمعه قم، بر تقویت روابط بین المللی بیان داشت: البته این برقراری ارتباط به موضوع رابطه با کشورهای مستکبر و لجوج نیست چرا که آنها در برجام نهایت بدعهدی خود را نشان دادند و ثابت کردند که پیمان شکن هستند.

آیت الله اعرافی، معیشت و زندگی حد متوسط برای جامعه را خط قرمز بیان داشت و از مسئولان خواست برای رفاه هر چه بیشتر مردم تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وضعیت رشد جمعیت کشور بحرانی است

وی در ادامه با اشاره به وضعیت رشد جمعیت کشور آن را بحرانی توصیف کرد و ابراز داشت: قانون تعالی خانواده و جمعیت که در سال قبل به تصویب رسید بسیار مهم است و از دولت انتظار می‌رود این قانون را با جدیت دنبال کند و در سال جاری نیز تسهیلات مناسبی که در بودجه آمده برای امر ازدواج جوانان و فرزندآوری تخصیص دهند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور عنوان کرد: دشمنان در تلاش هستند که اقتدار ملت ایران را کاهش دهند و گفته‌اند کاری می‌کنیم که امنیت بالای ملت ایران با ایجاد طوفان ناامنی از بین برود و در این زمینه نقشه‌هایی کشیدند و لشکر سایبری به راه انداختند.

خطیب جمعه قم، تصریح کرد: ملت بزرگ ایران باید روی پای خود بایستد و این را انقلاب به ما یاد داده است و دشمنان نیز بدانند که ما با سختی‌ها و دشواری‌هایی مواجه هستیم اما این ملت پای انقلاب خود ایستاده و در برابر کینه‌توزی دشمنان استقامت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

خاورمیانه از مدار اراده آمریکا خارج شده است

نمازجمعه این هفته تهران در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می شود/ علیرضا زاکانی سخنران پیش از خطبه‌ها

جامعه باید به تقوای رسانه‌ای مجهز شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha