توزیع ۲۵۲ تن مرغ در کردستان

توزیع ۲۵۲ تن مرغ در کردستان

به گزارش سراج24؛ پیمان اسکندری ظهر امروز در شورای اداری شهرستان سنندج اظهار کرد: قاچاق در کردستان و مرزهای شرقی در زمینه جوجه یک روزه، مرغ، گوشت و آرد است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطرنشان کرد: یارانه‌ای که قرار بود به مردم اختصاص داده شود صرف وارداتی می‌شد که هیچ سودی برای مردم نداشت.

وی ادامه داد: گندم با نرخ بالا وارد می‌شد اما در قالب ماکارونی و کیک با قیمت پایین صادر می‌شد و یارانه‌ای که بابت پرداخت گندم به واردکننده پرداخت می‌شود سایر کشورهای مقصد صادرات از آن بهره‌مند می‌شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: موضوع حذف ارز ترجیحی و هدفمندسازی یارانه‌ها در این شیرایط تصمیم بزرگی بود و اجرای آن با تدابیری که اندیشیده شده قطعا می‌تواند به نفع مصرف‌کننده و تولیدکننده باشد.

وی ادامه داد: این کار به نفع بخش کشاورزی است و قیمت‌ محصولات کشاورزی را واقعی می‌کند و منجر به پایداری تولید می‌شود.

به گفته اسکندری، در حوزه کشاورزی قبلا عرصه‌ای برای رقابت نداشتیم چون کشاورزی اقتصادی نبود و همین مساله و انگیزه و رغب را از کشاورزان گرفته بود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد: مساله دیگر نگرانی برای واحدهای تولیدی موضوع سرمایه در گردش است که بسته‌های حمایتی در این زمینه اندیشیده شده است.

وی اضافه کرد: از دیدگاه همه صاحب نظران این اتفاق حتما باید بیفتد اما برای اینکه کمترین تبعات و فشار را به اقشار آسیب‌پذیر داشته باشد جلسات متعددی در سطح کشور و استان‌ها برگزار شده است.

به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، با اجرای طرح حذف ارز ترجیحی یارانه‌ای که به واردکننده پرداخت می‌شد و در برخی موارد از مسیر منحرف می‌شد، اکنون مصرف کننده و تولید کننده از آن بهره‌مند می‌شوند.

وی عنوان کرد: کردستان تولیدکننده گوشت قرمز و گوشت مرغ است و نگرانی در این زمینه نداریم.

وی افزود: امروز ۲۵۲ تن و روز گذشته ۱۳۵ تن مرغ کشتار شده و با قیمت ۳۱ هزار تومان عرضه شده است.

به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان این میزان کشتار دو برابر میانگین روزهای عادی است اما هنوز تقاضا برای عرضه وجود دارد.

وی اضافه کرد: ذخایر برنج، شکر، مرغ و گوشت منجمد و نهاده‌های دامی و گندم و غیره به اندازه کافی برای چند ماه در استان موجود است.

اسکندری ادامه داد: قیمت نان سنتی تغییر نمی‌کند بلکه سیستم جدید در این راستا تعریف شده و برای جلوگیری از ایجاد مشکل این طرح در زنجان به عنوان پایلوت و ۵ استان دیگر از جمله کردستان مشمول طرح پرداخت یارانه نان از طریق نانوایی ها قرار گرفته است.

به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، آرد به قیمت آزاد عرضه و مابه‌التفاوت قیمت به حساب نانوایی واریز می‌شود.

اخبار مرتبط

دستور ویژه رییس جمهور برای تحول صنعتی کردستان

۱۰ طرح بزرگ صنعتی در کردستان ایجاد می‌شود

افتتاح سومین خط تولید کشتارگاه صنعتی مرغ بیتامین استرآباد

0 نظر

ارسال نظر

capcha