هشدار پارلمان اردن:

رژیم صهیونیستی صبر ۲ میلیارد مسلمان را امتحان نکند

رژیم صهیونیستی صبر ۲ میلیارد مسلمان را امتحان نکند

به گزارش سراج24؛ به نقل از آناتولی، کمیته فلسطین در مجلس نمایندگان اردن روز یکشنبه اظهارات «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص حاکمیت این رژیم بر مسجد الاقصی را محکوم کرد و از وی خواست تا صبر ۲ میلیارد مسلمان را آزمایش نکند.

این کمیته در بیانیه‌ای که توسط «محمد الزهراوی» رئیس آن قرائت شد، هشدار داد که اینگونه اظهارات به جنگ‌های مذهبی در کل منطقه دامن می‌زند و به منزله کودتا علیه واقعیت تاریخی و دینی در قدس اشغالی و مسجد الاقصی است.

کمیته فلسطین در پارلمان اردن همچنین درباره عواقب ناشی از تداوم تجاوزات به مسجد الاقصی به عنوان نخستین قبله مسلمانان هشدار داد.

الزهراوی در ادامه با بیان اینکه قیمومیت بر مسجد الاقصی حق مسلم مسلمانان است، تأکید کرد اسرائیل یک قدرت اشغالگر استعماری است که علیه مردم بی دفاع فلسطین مرتکب اقدامات تروریستی و جنایت می‌شود و هیچ مشروعیت مذهبی، تاریخی و قانونی در شهر مقدس ندارد.

این کمیته همچنین بر مخالفت با تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی و ضرورت ایستادن در برابر فشارهای مستقیم و غیرمستقیم علیه آن تأکید و اعلام کرد که قدس پایتخت ابدی فلسطین باقی خواهد ماند.

نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در نشست کابینه خود گفته بود که اسرائیل بدون توجه به هرگونه ملاحظات خارجی، حاکم بر بیت المقدس است و تمام تصمیمات مربوط به مسجد الاقصی و این شهر را اتخاذ خواهد کرد.

اخبار مرتبط

آن که می‌خواست ایران را نابود کند؛ از دور خارج شد

رژیم صهیونیستی قادر به دفاع از خود نیست

نگرانی گانتز از توان پهپادی ایران و شروع دوباره مذاکرات

0 نظر

ارسال نظر

capcha