کنکور 1402 چگونه برگزار می‌شود؟

کنکور 1402 چگونه برگزار می‌شود؟

به گزارش سراج24؛ درباره چگونگی برگزاری کنکور سال ۱۴۰۲ در چند وقت اخیر، اخبار ضد و نقیض و متفاوتی به گوش رسید، این موضوع تا حد زیادی داوطلبان کنکور را نگران کرده بود.

بیشتر این اخبار درباره تغییر در تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ بود که برخی داوطلبان کنکور نیز با ثبت پویش در سامانه فارس من، خواستار لغو تاثیر قطعی ۶۰ درصدی معدل در نتایج کنکور شدند.

اما درباره نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۲ به طور کلی بیشتر بدانیم؛ به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور قرار است کنکور ۱۴۰۲ با ۴ تغییر برگزار شود.

* تغییرات کنکور ۱۴۰۲ چیست؟

_ امتحان دروس عمومی در کنکور ۱۴۰۲ برگزار نمی‌شود

_ تاثیر قطعی معدل به صورت ۶۰ درصد است

_ زیرمجموعه‌ها حذف می‌شوند

_ کنکور ۲ بار در سال برگزار می شود

همچنین یکی از تغییرات کنکور ۱۴۰۲ (که البته به صورت رسمی از سال ۱۴۰۳ برگزار می‌شود)این است که برای برگزاری آزمون به صورت الکترونیک برنامه ریزی شده است اما برگزاری کنکور هوشمند برای سال ۱۴۰۳ نهایی می‌شود و در سال ۱۴۰۲ چند آزمون به صورت هوشمند برگزار می‌شود تا تست‌های نهایی صورت گیرد.

طبق مصوبه جدید نمره آزمون تا ۲ سال اعتبار دارد بنابراین مکانیسم طراحی سوالات نیز متفاوت است.

* تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ چگونه است؟

براساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی، سهم ۶۰ درصد ارزیابی توانایی داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ به دوره تحصیلی دبیرستان منتقل می‌شود.

درباره تاثیر ۶۰ درصدی معدل در کنکور، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفته است: هرچه به ما ابلاغ شود اجرا می‌کنیم، هنوز اصلاحات از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگی ابلاغ نشده است، اصلاحات صورت گرفته به محض ابلاغ به اطلاع داوطلبان نیز می‌رسد.

پورعباس گفته است که طبق قانون باید از یک سال قبل از برگزاری هر کنکور قوانین به داوطلبان اعلام شود، از همین رو برای کنکور ۱۴۰۲ نیز قوانین زودتر اعلام می‌شود تا تکلیف داوطلب مشخص شود.

اخبار مرتبط

تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ منتشر شد

دستگیری ۸۰۰ متقلب در کنکور ۱۴۰۱

مصوبه شورا درباره کنکور ۱۴۰۲ را به بهترین نحو اجرا می کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha