امام جمعه شهر کوثر خبر داد؛

اقدامات کم‌نظیر گروه جهادی در شهر کوثر/راه اندازی استخر خاکی بدون هیچ کمک دولتی

اقدامات کم‌نظیر گروه جهادی در شهر کوثر/راه اندازی استخر خاکی بدون هیچ کمک دولتی

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام عسگر بیگی، امام‌جمعه کوثر در استان اردبیل با اشاره به اقدامات جهادی جوانان این منطقه گفت: در سفری که رئیس شورای سیاستگذاری ائمه‌جمعه کشور به این منطقه داشت، بر فعالیت و استفاده از گروهای جهادی در این شهر تأکید کرد که براساس همین سفارش ایشان در این شهرستان اقدامات خوبی را در پیش گرفتیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های گروه جهادی و پیگیری‌های امام جمعه خاطرنشان کرد: از 10 سال پیش گروه‌های جهادی در این منطقه شکل گرفته است، در حالی که بسیاری از دانش‌آموزان در حال تحصیل بودند، در گروه‌های جهادی این شهرستان عضو شدند و از همان زمان با این نگاه فعالیت‌های مردمی را شکل دادند که این شیوه همچنان ادامه دارد و امروز که از نظر علمی و دانشگاهی پیشرفت خوبی داشته‌اند، توانسته‌اند با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان قدم‌های خوبی را در سطح منطقه بردارند.

امام جمعه کوثر از راه‌اندازی اولین دستگاه مکانیز کاشت نهال در این شهر خبر داد و گفت: این اقدام بیش از این در برخی شهرها شروع شده بود، ولی نتیجه‌ای نگرفته بودند، اما جوانان این شهرستان با اقدام انقلابی و شبانه‌روزی خود توانستند این دستگاه مکانیزه کاشت نهال را راه‌اندازی کنند و به موفقیت خوبی دست یابند به گونه‌ای که بسیاری از شهرها و استان‌ها درخواست انتقال این دانش و دستگاه برای به کارگیری آن در سطح کشوری هستند.

وی با بیان اینکه روزانه امکان کاشت دستی 100 نهال ممکن است، اما به وسیله دستگاه مکانیزه در مدت یک روز 20 هکتار کاشت می‌شود، خاطرنشان کرد: استفاده از این دستگاه سبب کاهش چشمگیر مصرف آب کشاورزی، مصون ماندن جوانه‌ها از آفت‌ها و امراض، کاهش زمان تولید و امکان تولید دو یا چند بار محصول در بازه یک فصل رشد را فراهم می‌کند.

حجت‌الاسلام بیگی همچنین از ساخت دستگاه ضدعفونی کننده توسط جوانان این منطقه خبر داد و گفت: این دستگاه به وسیله همین گروه‌های جهادی طراحی و ساخت شده است که از 1000 بار  استفاده از آن، حتی یک خطا هم وجود نداشته است و مردم شهر را از واردات و خرید هزینه سنگین این دستگاه بی نیاز کرده است.  
وی با اشاره به افتتاح استخر خاکی بدون دریافت بودجه دولتی در این شهرستان گفت: خوشبختانه گروه جهادی در بخش کشاورزی از 2900 متر، لوله‌کشی با بار 20 و ارتفاع 249 متر، طراحی خوبی را انجام دادند و توانستند استخری به مسافت سی در سی با عمق دوازده متری را با صرفه اقتصادی سه هزار میلیاردی بسازند که این کار در سطح این منطقه بسیار ارزشمند و ماندگار است.

امام جمعه کوثر با بیان اینکه امسال یکی از تیم‌های هشتاد نفر جهادی در شهر فعال هستند، تصریح کرد: با اقدام گروه جهادی، 50 هزار نهال کاشته شده است، در حالی که  هیچ وجهی از دولت دریافت نشده و این کار به صورت خصوصی و جهادی فعالیت می‌کند.
وی همچنین از احیاء 724 هکتار زمینی موقوفه خبر دادو این کار را در نوع خودش بی‌نظیر دانست.

گفتنی است، شهرستان »کوثر« در حد فاصل شهرهای اردبیل، خلخال، میانه و تالش واقع شده و مرکز آن شهر گیوی است. شهر گیوی در فاصله 75 کیلومتری اردبیل از دو بخش مجزای گیوی سفلی و علیا تشکیل شده است و دارای آب و هوای کوهستانی سرد در زمستان، خنک و مطبوع در سایر فصول سال است. کوه‌های باغرو و گیل داغ این شهرستان را احاطه کرده است و رودهای قزل اوزن، سنگوار چای، آرپا چای و گیوی چای از رودهای مهم آن محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

دستگاه‌های اجرایی در قبال تعهدات خود به افراد محروم پایبند باشند

اسلام پایه گذار آزادی اجتماعی زنان است

آینده سازان کشور وصایای شهدا را الگوی خود قرار دهند

0 نظر

ارسال نظر

capcha