نتایج یک نظرسنجی:

تورم موضوعی بسیار مهم در انتخابات کنگره آمریکا است

تورم موضوعی بسیار مهم در انتخابات کنگره آمریکا است

به گزارش سراج24؛یک نظرسنجی جدید از موسسه "راسموسن" نشان می‌دهد که تقریباً از هر ۱۰ رای‌دهنده احتمالی آمریکایی، ۹ نفر نگران افزایش تورم هستند و چهار نفر از هر پنج رای‌دهنده نیز معتقدند که تورم موضوع مهمی در انتخابات میاندوره ای کنگره در نوامبر خواهد بود.

به گزارش سی ان اس نیوز آمریکا، این نظرسنجی همچنین نشان داد که اکثریت (۶۰ درصد) رأی دهندگان می گویند سیاست های دولت بایدن باعث افزایش تورم در این کشور شده است، همچنین ۱۱ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که سیاست های دولت آمریکا باعث کاهش تورم شده است. ۲۵ درصد دیگر می گویند که این سیاست ها تفاوت چندانی ایجاد نکرده است.

همچنین ۸۷ درصد از رای دهندگان اعلام کردند که  "بسیار نگران" تورم، ۶۲ درصد می گویند  "تا حدودی نگران" این امر و ۲۵ درصد می گویند کمی نگران تورم هستند.

به همین ترتیب، ۸۳ درصد از رای دهندگان می گویند که تورم  موضوعی بسیار مهم در انتخابات آتی کنگره خواهد بود. همچنین  ۶۰ درصد معتقدند این مساله تا  حدودی مهم و ۲۳ درصد معتقدند تورم در انتخابات آتی کنگره اهمیت زیادی نخواهد داشت.

در این نظرسنجی ۱۰۰۰ رای دهنده احتمالی از سراسر آمریکا حضور داشتند که در دوم و سوم  ماه جاری میلادی – مه- (دوشنبه و سه شنبه ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت) انجام شد.

این در حالی است که اداره آمار کار آمریکا به تازگی مدعی شده است که شمار افراد شاغل نسبت به ماه مارس ۳۵۳ هزار نفر کاهش یافته است.

پیش از این، شبکه خبری سی ان ان آمریکا در گزارشی اعلام کرد بر اساس داده‌های بانک مرکزی آمریکا، سطح بدهی مصرف‌کنندگان آمریکایی در ماه  مارس سال  ۲۰۲۲ به میزان ۵۲.۴ میلیارد دلار افزایش یافت که در مقایسه با سال گذشته ۱۴ درصد رشد از خود نشان می دهد.

بدهی اعتبار در گردش که شامل کارت های اعتباری می شود نیز در این ماه  ۲۱.۴ درصد افزایش یافت.

با وجود افزایش دستمزدها در مقایسه با سال گذشته و افزایش حقوق ساعتی به میزان ۵.۵ درصد، تورم بی سابقه در آمریکا در ۴۰ سال گذشته همچنان به آمریکایی های کم درآمد و با درآمد متوسط فشار زیادی وارد می کند.

هزینه غذا در آمریکا در مقایسه با سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته و  قیمت هر گالن بنزین (حدود ۳.۸ لیتر) در جایگاه های سوخت در آمریکا به طور متوسط ۴.۲۷۹ دلار است.

پرداخت بدهی کارت اعتباری برای کسانی که حداقل پرداخت ماهانه را انجام نمی دهند، دشوارتر خواهد شد زیرا بانک مرکزی آمریکا به عنوان بخشی از مجموعه اقدامات  برای مقابله با تورم افسارگسیخته، یک افزایش نیم واحدی نرخ بهره را اعلام کرده است.

این بدان معناست که نرخ بهره همه بخش های اقتصادی از کارت‌های اعتباری گرفته تا وام‌های خودرو افزایش می‌یابد و این امر بر بودجه خانوارهای آمریکایی فشار بیشتری خواهد آورد.

اخبار مرتبط

ادعای خبرنگار نشریه آمریکایی درباره احتمال تشدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران

اوکراین را به حملات در خارج مرزهای خود تشویق نمی کنیم

کاخ سفید: بایدن اوایل ۲۰۲۳ تصمیم نهایی برای شرکت در انتخابات را می گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha