۲ هواپیمای جنگی و ۳ بالگرد اوکراین ساقط شدند

۲ هواپیمای جنگی و ۳ بالگرد اوکراین ساقط شدند

به گزارش سراج24؛ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای روسیه ۲ هواپیمای جنگی اوکراینی، ۳ بالگرد و ۲ پهپاد را نزدیک جزیره «زمینی» (Zmeiniy) ساقط کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه وزارت دفاع روسیه در این خصوص آمده است: هوانوردی روسیه ۲۶ تاسیسات نظامی در اوکراین را نیز هدف قرار داده و ۴۲ نقطه تمرکز نیروها و تجهیزات نظامی اوکراینی را با موشک های دقیق منهدم کرده است.

وزارت دفاع روسیه همچنین از انهدام تجهیزات نیروی هوایی اوکراین در فرودگاه‌های نظامی نزدیک اودسا، آرتسیس و ووزنسنسک خبر داد.

بر اساس اعلام الجزیره، بیانیه وزارت دفاع روسیه می فزاید: ۳ فرودگاه نظامی اوکراین را در مناطق مختلف با موشک های دقیق هدف قرار دادیم.

وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کردع بود که مقادیر زیادی از تجهیزات و سخت افزارهای نظامی آمریکایی و اروپایی در منطقه «خارکیف» در اوکراین منهدم شده اند.

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در این باره گفته بود: در مجاورت ایستگاه راه‌آهن بوگودوخوف در منطقه خارکیف، محموله عظیمی از تجهیزات نظامی که کی‌یف از آمریکا و کشورهای اروپایی دریافت کرده بود، منهدم شد.

وی همچنین افزود که در نتیجه حملات هوایی، ۲۸۰ تن از ملی‌گرایان اوکراینی و همچنین ۴۸ واحد سلاح و تجهیزات نظامی منهدم شدند.

اخبار مرتبط

آمریکا ادعاهایش درباره مذاکرات دوحه را همچنان تکرار می‌کند

وزیر دفاع طالبان راهی قطر شد

هنوز فرصت برای توافق درباره ازسرگیری اجرای برجام وجود دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha