۲ هواپیمای جنگی و ۳ بالگرد اوکراین ساقط شدند

۲ هواپیمای جنگی و ۳ بالگرد اوکراین ساقط شدند

به گزارش سراج24؛ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای روسیه ۲ هواپیمای جنگی اوکراینی، ۳ بالگرد و ۲ پهپاد را نزدیک جزیره «زمینی» (Zmeiniy) ساقط کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه وزارت دفاع روسیه در این خصوص آمده است: هوانوردی روسیه ۲۶ تاسیسات نظامی در اوکراین را نیز هدف قرار داده و ۴۲ نقطه تمرکز نیروها و تجهیزات نظامی اوکراینی را با موشک های دقیق منهدم کرده است.

وزارت دفاع روسیه همچنین از انهدام تجهیزات نیروی هوایی اوکراین در فرودگاه‌های نظامی نزدیک اودسا، آرتسیس و ووزنسنسک خبر داد.

بر اساس اعلام الجزیره، بیانیه وزارت دفاع روسیه می فزاید: ۳ فرودگاه نظامی اوکراین را در مناطق مختلف با موشک های دقیق هدف قرار دادیم.

وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کردع بود که مقادیر زیادی از تجهیزات و سخت افزارهای نظامی آمریکایی و اروپایی در منطقه «خارکیف» در اوکراین منهدم شده اند.

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در این باره گفته بود: در مجاورت ایستگاه راه‌آهن بوگودوخوف در منطقه خارکیف، محموله عظیمی از تجهیزات نظامی که کی‌یف از آمریکا و کشورهای اروپایی دریافت کرده بود، منهدم شد.

وی همچنین افزود که در نتیجه حملات هوایی، ۲۸۰ تن از ملی‌گرایان اوکراینی و همچنین ۴۸ واحد سلاح و تجهیزات نظامی منهدم شدند.

اخبار مرتبط

هراس صهیونیستها از احتمال شکل‌گیری توافق هسته‌ای ایران/ تقلای تل‌آویو برای تخریب

مسائل عمده مربوط به احیای برجام حل شده است

تهران خواستار تضمین‌هایی برای احیا و حفظ برجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha