شکست نادال مقابل نابغه ۱۹ ساله تنیس جهان

شکست نادال مقابل نابغه ۱۹ ساله تنیس جهان

به گزارش سراج24؛ در جریان یکی از حساس ترین رقابت های تنیس مسترز مادرید، رافائل نادال اسطوره تنیس جهان از اسپانیا مقابل هموطن خود کارلوس آلکاراز ۱۹ ساله و نفر نهم رنکینگ با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.
نادال در ست نخست این دیدار با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب حریف شد اما در ست دوم و پس از آنکه آلکاراز از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شد با نتیجه ۶ بر یک به برتری رسید. ست سوم این دیدار نیز با نتیجه ۶ بر ۳ به سود آلکاراز به پایان رسید تا در نهایت این دیدار با حساب ۳ بر ۲ به سود آلکاراز به پایان برسد.
نادال پرافتخارترین تنیسور جهان در رقابت های گرنداسلم در دو دیدار قبلی در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ موفق به شکست آلکاراز شده بود اما اینبار آلکاراز برای نخستین بار مقابل الگوی ورزشی اش به برتری رسید و نخستین شکست نادال پس از ۶ سال را به او تحمیل کرد.
نادال پس از شکست، ضمن تمجید از عملکرد آلکاراز، وی را شایسته کسب پیروزی در این دیدار دانست.
پیش از این دیدار نیز نواک جوکوویچ صرب و نفر نخست رنکینگ در دیگر دیدار مرحله یک چهارم نهایی مقابل هوبرت هورکاچ نفر چهاردهم رنکینگ از لهستان در ست های اول و دوم با نتایج ۶ بر ۳ و ۶ بر ۴ به پیروزی رسید.
به این ترتیب در یکی از حساس ترین دیدارهای مسترز مادرید، آلکاراز و جوکوویچ برای نخستین بار به مصاف هم می روند.
همچنین در دیگر دیدارهای یک چهارم نهایی استفانوس سیتسیپاس یونانی و نفر پنجم رنکینگ مقابل آندری روبلف روس به برتری ۲ بر یک رسید و الکساندر زورف نفر سوم رنکینگ مقابل فلیکس اوگر الیاتین کانادایی با نتیجه ۲ بر صفر صاحب برتری شد تا دیگر دیدار نیمه نهایی مسترز مادرید را برگزار کنند.

اخبار مرتبط

2 حسرت بزرگ دختر تاریخ ساز تنیس

صعود ۷۴ پله‌ای پینگ‌پنگ باز شگفتی‌ساز ایران در رنکینگ جهانی

نوشاد عالمیان در انتخابی قهرمانی جهان بیست و هفتم شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha