ملت فلسطین بیش از هر زمان دیگری برای دفاع از مسجدالاقصی آماده هستند

ملت فلسطین بیش از هر زمان دیگری برای دفاع از مسجدالاقصی آماده هستند

به گزارش سراج24؛دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی امروز پنجشنبه همزمان با تشدید درگیری‌ها در مسجدالاقصی در بیانیه‌ای تجاوز صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی تداوم تجاوز و هتک حرمت  مسجدالاقصی توسط صهیونیست‌ها را بشدت محکوم می‌کند. امروز وضعیت وخیم سرزمین‌های اشغالی اقتضا می‌کند همه ملت‌ها و آزادی‌خواهان جهان این توطئه شوم صهیونیست‌ها علیه مقدسات اسلامی و مسیحی که در سایه سکوت و انفعال مجامع بین‌المللی و حقوق بشری و خیانت اشکار و خبیثانه برخی سران عربی در حال انجام هست را محکوم کنند.

این بیانیه می‌افزاید: صهیونیسم جهانی و دولت راست افراطی صهیونیستی با هدف تشکیل حکومت نژادپرست یهودی و بنای هیکل واهی سلیمان در مکان مسجدالاقصی تلاش دارد تا فلسطین و هویت ملت فلسطین را در سرزمین‌های اشغالی محو کند. صهیونیست‌ها باید از خواب خرگوشی بیدار شوند و فکر نکنند در سایه عادی سازی روابط با برخی کشورهای عربی می‌توانند حقوق مشروع ملت فلسطین  و ملت‌های اسلامی و مسیحی در قدس شریف و مسجد الاقصی را از آنها سلب و غصب کنند.

در این بیانیه تأکید شده است: رژیم صهیونیستی مستأصل باید بداند مقاومت و ملت فلسطین و جوانان سرزمین‌های اشغالی و منطقه بیش از هر زمان دیگر برای دفاع از مسجدالاقصی و رهایی سرزمین‌های اشغالی آماده هستند.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی ضمن هشدار جدی به عواقب و پیامدهای این تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی   بار دیگر از مجالس اسلامی و جهان و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌خواهد تا با محکومیت تجاوزات و جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس، از تداوم هتک حرمت مسجدالاقصی که می تواند موجب تنش و چالش در تحولات منطقه ممانعت کنند.

منابع فلسطینی امروز در قدس اعلام کردند که نیروهای اشغالگر قدس نمازگزارانِ فلسطینیِ مدافعِ مسجد الاقصی را در "مصلای قبلی" این مسجد محاصره کرده و مورد حمله قرار دادند و سپس به سمت آنها تیراندازی کردند که در جریان این تیراندازی، شماری از این نمازگزاران فلسطینی زخمی شدند.

اخبار مرتبط

امروز مجاهدان فلسطینی ابتکار عمل را در دست دارند

روز نکبت و جنایات صهیونیست‌ها از سال 1948 تا به الان

سردار قاآنی: به حمایت از مقاومت ادامه می‌دهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha