بنگاه‌های اقتصادی با وجود کرونا چرخ اقتصاد را چرخاندند

بنگاه‌های اقتصادی با وجود کرونا چرخ اقتصاد را چرخاندند

به گزارش سراج24؛ هادی بهداد روز شنبه در جشنواره امتنان ازکارگران، گروه های کار، واحدهای نمونه و کارآفرینان برتر استان البرز ، برپایی این جشنواره را گامی مهم در مسیر بهره گیری از فناوری های نوین در بخش تولید عنوان کرد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی اظهار گرد: دانش بنیان بودن تولید موضوع مهمی است که شاخص های آن در جشنواره امتنان مورد توجه خاص قرار می گیرد.

وی افزود: این جشنواره در ۳۳ دوره برگزار می شود و یکی از محور های مهم آن هدایت طرح ها درجهت تقویت و توسعه تولیدات دانش بنیان است.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال در مجموع ۳۰ هزار طرح به دبیرخانه جشنواره امتنان کشور رسیده است.

بهداد افزود: شاخص هایی مانند دانش بنیان ، اشتغال آفرینی، نوآوری ها و ابداع و ابتکار در طرح ها از مواردی است که در داوری‌های جشنواره مورد توجه قرار خواهد گرفت.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: کاهش ضایعات و افزایش تولید و نیز مسوولیت پذیری و جدان کاری از دیگر شاخص هایی است که در این جشنواره مدنظر قرای می‌گیرد.

بهداد تصریح کرد: در روند برگزاری جشنواره امتنان هر آن چیزی که در بحث تولید به عنوان ستون فقرات به اقتصاد کشور کمک کند در این جشنواره مورد توجه است و داوران برترین طرح هایی که بیشترین کمک را به افزایش تولید و بهره وری می کند انتخاب خواهند کرد.

وی گفت: به صاحبان طرح‌های انتخاب شده در این جشنواره جوایز خوبی در سطح ملی و استانی اهدا خواهد شد. 

وی در ادامه سخنانش به اثرات شیوع کرونا در جامعه کار و تولید اشاره کرد و افزود: علی رغم کاستی‌های ناشی از شیوع این بیماری که منجر به تعطیل بسیاری از مراکز شد، ولی بنگاه های اقتصادی و تولیدی ما چرخ اقتصاد کشور را چرخاندند و فداکارانه برای تامین نیاز های مردم حضوری فعالیت داشتند.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اکنون بعد از یک وقفه دو ساله شاهد برگزاری جشنواره امتنان هستیم.

   بهداد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره کارگرانی که به بر اثر شیوع کرونا به رحمت خدا رفتند افزود: امید واریم با تلاش و نواوری بهتر و همت جامعه کار و تولید بتوانیم عقب ماندگی ها در بستر تولید را جبران کنیم.

اخبار مرتبط

رونق بازار شب عید مرهون کنترل کرونا توسط دولت سیزدهم

پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا

جزئیات ترخیص اقلام کرونا و سرم‌های دپو شده در گمرک

0 نظر

ارسال نظر

capcha