معاون بهداشت وزارت بهداشت:

نمازگزاران عید فطر در فضای باز هم ماسک بزنند

نمازگزاران عید فطر در فضای باز هم ماسک بزنند

به گزارش سراج24؛ کمال حیدری گفت: استفاده از ماسک برای شرکت کنندگان نماز عید فطر حتی در فضای باز مورد تاکید است و می‌بایست افراد مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.

وی افزود: در گیت های ورودی به محل برگزاری نماز عید فطر، وضوخانه، سرویس بهداشتی و ایستگاه‌های پذیرایی باید ترتیبی اتخاذ شود تا از ایجاد تجمع جلوگیری به عمل آید. همچنین ضرری است سیستم تهویه مناسب در سرویس بهداشتی و وضوخانه‌ها در محل برگزاری نماز عید فطر فراهم شود.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر وجود سیستم تهویه مناسب در محل برگزاری نماز و رعایت فاصله بین نمازگزاران به ویژه در محل‌های سرپوشیده، بیان داشت: اطلاع رسانی لازم از طریق سازمان صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، مبلغان و هیئت امنا محل‌های برگزاری نماز عید فطر مبنی بر استفاده از ماسک و عدم حضور افراد بیمار و یا دارای علائم بیماری از جمله تب، آبریزش بینی و علامت سرماخوردگی در نماز عید فطر صورت پذیرد.

حیدری افزود: شستشو و نظافت و گندزدایی سرویس‌های بهداشتی محل برگزاری نماز مورد تأکید است. توصیه می‌شود که افراد دارای سن بالا یا دارای بیماری زمینه‌ای در مراسم شرکت نکنند.

وی، مسئولیت اجرای این موارد را با هیئت امنای محل برگزاری نماز و نظارت را با سازمان تبلیغات اسلامی دانست و گفت: نظارت عالیه بر موارد فوق با دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی (مراکز بهداشت) است.

اخبار مرتبط

شناسایی ۳۴ بیمار جدید کرونایی

برپایی جشن پایان ناشنوایی مادرزادی قابل درمان در ایران

۴۵۰ هزار دُز واکسن آنفلوانزا در کشور توزیع شد/ بیماری تا اواسط بهمن ادامه دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha