تمرکز دولت برای حل چالش اشتغال در کشور

تمرکز دولت برای حل چالش اشتغال در کشور

به گزارش سراج24؛«حجت‌الله عبدالملکی» امروز (شنبه) در مراسم رونمایی از نمونه قرارداد کار دریانوردان و پیمان دسته‌جمعی کار دریایی با تبریک روز ملی خلیج فارس و هفته کارگر، اظهار داشت: افزایش کارایی نیروهای عرصه تولید کشور، با رعایت قوانین و توجه به رفاه آنان ممکن است.

وی افزود: وزارت مردم به جهت گستردگی حوزه فعالیت خود، چهار راهبرد کلان را در دستور کار ویژه خود قرار داده است. کار، رفاه، آتیه و اموال مردم مهم‌ترین محور اقدامات این وزارتخانه است که برای تحقق اهداف نیازمند همراهی همه اصناف و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی هستیم.

وی دسترسی به آب‌های آزاد را فرصتی برای شکوفایی اقتصاد کشور دانست و بیان کرد: تجارت دریایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های این حوزه، می‌توانند عنصر محرک اقتصاد و تحول ایران اسلامی باشند.

عبدالملکی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره به این پتانسیل کشور در عرصه اقتصاد و تجارت جهانی تأکید داشته‌اند، گفت: دریانوردان کشور در خط مقدم تجارت و توسعه صادرات کشور هستند و ضروری است قوانین مرتبط با قراردادهای آنان با شرایط ویژه اعمال شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه شرکت ملی نفتکش و شرکت کشتیرانی، دیپلماسی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را راهبری می‌کنند، افزود: وزارت مردم در برنامه تحولی خود به تجارت دریایی و رفع چالش‌های کارگران و کارکنان این عرصه توجه می‌کند.

«علی‌حسین رعیتی‌فرد» معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست به شرایط خاص کار در دریا اشاره کرد و گفت: قرارداد کار دریانوردان و پیمان دسته جمعی کار دریایی جامع‌ترین تفاهم در این حوزه است که به تأیید طرفین هم رسیده است.

وی افزود: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به خوبی می‌تواند در تحول اقتصاد و صادرات نقش‌آفرینی کند و ما هم وظیفه حمایت و تسهیل‌گری خود را ایفا می‌کنیم.

معاون وزیر کار گفت: در این قرارداد جدید، بر اساس معاهدات بین المللی جوانب مختلفی که به بهبود عملکرد دریانوردان کمک می‌کند در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

پیشنهاد دولت درباره افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان

رفع ممنوعیت صادرات محصولات طیور به عراق پس از ۶ سال

توسعه همکاری های ایران و جمهوری موریس در دستور کار قرار دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha