کربی نتوانست ناراحتی خود از پوتین را بروز ندهد

کربی نتوانست ناراحتی خود از پوتین را بروز ندهد

به گزارش سراج24؛ به نقل از ای بی سی نیوز، «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در نشست خبری خود با خبرنگاران، در یک نمایش نادر از احساسات، در پاسخ به سوالی درباره «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و جنایات ادعایی روسیه در اوکراین، بغض کرد و برای چند لحظه صحبت‌هایش را قطع کرد.

وقتی از کربی این سوال پرسیده شده که آیا وی براین باور است که پوتین یک «بازیگر منطقی» است، گفت: سخت است به آنچه که او در اوکراین انجام می‌دهد، آنچه نیروهایش در اوکراین انجام می‌دهند نگاه کنیم و فکر کنیم که هر فرد اخلاق مدار می‌تواند آن را توجیه کند. نگاه کردن به آن دشوار است.... و در همین لحظه صحبت‌های خود را قطع کرد و نگاهش را به سوی دیگری گرداند.

وی سپس بعد از هشت ثانیه سکوت پشت تریبون ادامه داد و گفت: متأسفم. دشوار است که به برخی از تصاویر نگاه کنید و تصور کنید که هر رهبر خوش فکر، جدی و بالغی این کار را انجام می‌دهد. بنابراین، من نمی‌توانم با روانشناسی او صحبت کنم، اما فکر می‌کنم همه ما می‌توانیم از انحراف او صحبت کنیم.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود از آموزش نیروهای اوکراینی در پایگاه‌های آمریکا در آلمان خبر داد.

وی در این باره گفت: امروز، می‌توانم اعلام کنم که ایالات متحده آموزش نیروهای مسلح اوکراین روی سیستم‌های کلیدی در تأسیسات نظامی آمریکا در آلمان را آغاز کرده است. اکنون، این تلاش‌ها مبتنی بر آموزش اولیه توپخانه‌ای است که نیروهای اوکراین قبلاً در جاهای دیگر دیده‌اند، و همچنین شامل آموزش سیستم‌های راداری و خودروهای زرهی است که اخیراً به عنوان بخشی از بسته‌های کمک امنیتی اعلام شده‌اند. فرماندهی اروپا و آفریقا ارتش ایالات متحده این آموزش را با هماهنگی دولت جمهوری فدرال آلمان سازماندهی خواهد کرد و البته ما از حمایت مستمر آلمان سپاسگزاریم.

اخبار مرتبط

هشدار مسکو درباره دخالت ناتو در جنگ اوکراین

زلنسکی: جنگ اوکراین سال آینده به پایان می‌رسد

اوکراین را به حملات در خارج مرزهای خود تشویق نمی کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha