شعار حج ۱۴۰۱؛ «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی»

شعار حج ۱۴۰۱؛ «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی»

به گزارش سراج24؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، ششم اردیبهشت ماه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

در این نشست، آخرین برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته و تماس‌ها با مسئولان کشور میزبان درخصوص حج پیش رو مطرح و بررسی شد و شرکت کنندگان نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

همچنین سید صادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش سهمیه زائران ایرانی در حج پیش رو، گفت: درحال رایزنی با مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما هستیم تا به تعداد کافی پروازهای حج تامین شود و مدت اقامت زائران در سرزمین وحی طولانی نشود.

وی به فعال شدن کمیته‌های مسکن، حمل و نقل، تغذیه و تدارکات و نرخ گذاری اشاره کرد و از تشکیل ستاد حج برای پیگیری سریع‌تر امور حج آینده خبر داد.

این جلسه با گزارش اکبر رضایی، معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت درباره استخراج آمار و اطلاعات زائران حج پیش رو و سید‌علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت درباره ساختار این مرکز و نحوه معاینات پزشکی زائران حج آینده ادامه یافت.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: برای اعزام ایثارگران به حج تمتع، سهمیه هزار و ۹۰۰ نفری اختصاص یافته است.

در ادامه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر لزوم اطلاع رسانی مسئولان حوزه حج و زیارت در خصوص حج آینده برای آرامش بخشی به زائران تاکید و تصریح کرد: هرچند با اعلام دیرهنگام عربستان فرصت کمی برای آمادگی‌های لازم درخصوص حج ۱۴۰۱ باقیمانده است، ولی نباید از کیفیت برنامه‌ها و فعالیت‌ها کاسته شود.

در پایان این جلسه اعلام شد شعار حج پیش رو «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی» خواهد بود؛ این شعار، به عنوان شعار حج ۱۴۰۰ هم انتخاب شده بود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز با بیان اینکه در این شعار معنویت، وحدت، اقتدار جهان اسلام و دفاع از مظلوم نهفته است، تصریح کرد: حج، فرصتی برای مطرح شدن مهمترین چالش‌های جهان اسلام و صحنه نمایش انسجام، اقتدار و عظمت اسلامی است و با توجه به اتفاقات اخیر در فلسطین، لزوم پرداختن به این قضیه مهم جهان اسلام و همفکری امت اسلامی در دفاع از مسجدالاقصی و فلسطینیان بیش از پیش احساس می‌شود.

اخبار مرتبط

اعزام ۶۰ درصد زائران حج تمتع کشورمان به سرزمین وحی

خامه‌یار سال‌های طولانی از عمر خود را در راه اعتلای دیپلماسی عمومی فرهنگی صرف کرد

۴۰ سال نسبت به مساجد غفلت کردیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha