هنیه:

مساله قدس بر سر میز مذاکره قابل حل نیست

مساله قدس بر سر میز مذاکره قابل حل نیست

به گزارش سراج24؛از پایگاه خبری فلسطین الیوم، هنیه افزود: روز جهانی قدس از حوادث عظیم و بزرگی که بر قدس می گذرد، تأثیر پذیرفته است.

وی به عملیات استشهادی فلسطینیان در کرانه باختری و اراضی اشغالی اشاره کرد و گفت که این عملیات‌ها نکات مهمی دارد و در رأس آنها این است که گزینه مقاومت انتخاب مردم ماست و گزینه‌ای راهبردی برای آزادی، بازگشت و برپایی نماز در مسجدالاقصی است.

رئیس دفتر سیاسی حماس اضافه کرد، این عملیات قهرمانانه اهمیت کرانه باختری و مردان صالح آن در معادله درگیری با دشمن صهیونیستی و برقراری توازن در این درگیری را نشان داد.

هنیه گفت: موج جدید مقاومت تأکیدی است بر این که مساله قدس، مسجد الاقصی، حق بازگشت و آزادی زندانیان بر سر میز مذاکره قابل حل نیست.

وی افزود: عادی سازی روابط با دشمن و برقراری روابط با آن توسط برخی از دولت های عربی، اشغالگران را تشویق کرد تا تلاش خود برای یکسره کردن نبرد بر سر مسجدالاقصی را تسریع بخشند.

رئیس دفتر سیاسی حماس اضافه کرد، ما بر لزوم عقب نشینی از گام‌هایی که برای عادی سازی با رژیم صهیونیستی برداشته شده است که به منطقه، کشورهای عربی، قدس و مسجد الاقصی آسیب می‌زند، تاکید می‌کنیم.

هنیه همچنین با اشاره به اینکه رژیم اشغالگر با توافق‌های عادی‌سازی به موجودیت و طرح‌های خود برای نابودی آرمان فلسطین مشروعیت می‌بخشد، خاطرنشان کرد: این رژیم از مشغولیت جهانی به جنگ روسیه و اوکراین سوء استفاده می‌کند و به دنبال اجرای پروژه‌های خود در قبال قدس و مسجدالاقصی است.

وی افزود: مردم فلسطین طی چند روز گذشته در هر کجایی هستند، نقشه‌های اسرائیل در خصوص مسجد الاقصی را خنثی کردند.

رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در ادامه سخنانش گفت: آنچه در قدس و مسجد الاقصی رخ داد، شدت نبرد بین ما و اشغالگران صهیونیست را آشکار کرد.

این مقام ارشد حماس با اشاره به اینکه درگیری ها در مسجد الاقصی مؤید شکست همه تلاش‌ها برای مهار مردم فلسطین است، افزود: وقایع رخ داده، شکست رژیم صهیونیستی در مطیع کردن فلسطینیان در کرانه باختری و بی طرف کردن غزه از درگیری را ثابت کرد.

وی تاکید کرد: امنیت و ثبات در منطقه وجود نخواهد داشت مگر اینکه مردم فلسطین از حق کامل خود در داشتن سرزمین، وطن، مسجد الاقصی و بیت المقدس برخوردار شوند.

هنیه خاطرنشان کرد که به همه طرف‌ها اطلاع داده شده است که مردم و امت ما نمی‌توانند هرگونه تغییر در وضعیت تاریخی و حقوقی در مسجدالاقصی را بپذیرند و ما طرح‌های یهودی سازی، تجزیه و شهرک سازی را به شکست خواهیم کشاند.

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین گفت که عبور دشمن از خطوط قرمز و انجام هرگونه حماقت، درگیری را به نبرد منطقه‌ای تبدیل خواهد کرد.

اخبار مرتبط

آمریکا ادعاهایش درباره مذاکرات دوحه را همچنان تکرار می‌کند

وزیر دفاع طالبان راهی قطر شد

هنوز فرصت برای توافق درباره ازسرگیری اجرای برجام وجود دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha