کلید صعود سپاهان در دست فولاد / صعود با تساوی غیرممکن نیست

کلید صعود سپاهان در دست فولاد / صعود با تساوی غیرممکن نیست

به گزارش سراج24؛ به نقل از مهر، سپاهان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ هنوز اندک شانس‌های خود را برای حضور در مرحله دوم لیگ قهرمانان آسیا دنبال می‌کند، لیگ قهرمانان آسیا که از امسال ۴۰ تیمی شده است در مرحله دوم میزبان ۱۶ تیم است که شامل تیم‌های اول گروه‌های ۱۰ گانه و ۶ تیم برتر دوم شامل سه تیم برتر دوم غربی و سه تیم برتر شرقی می‌شود.

حالا سپاهان که نه روی کاغذ نه در عمل شانسی برای صدرنشینی ندارد در سودای قرار گرفتن در بین بهترین تیم‌های دوم گروه‌های ۵ گانه غرب آسیا است، به همین بهانه احتمالات صعود سپاهان به دور دوم در حالت‌های مختلف را بررسی کردیم.

در این بررسی اشاره‌ای به احتمال برد تیم‌ها مقابل یکدیگر بر اساس قدرت تیم‌ها انجام نشده و هدف صرفاً بررسی احتمالات صعود است.

شکست و هر حالت دیگر / بدون حالت

سپاهان در صورت شکست مقابل الدحیل صدرنشین هیچ شانسی برای صعود نخواهد داشت، آنها در بهترین نوع در حالت باخت در صورت شکست التعاون مقابل پاختاکور با این تیم هم امتیاز می‌شوند و به دلیل شکست در بازی رو در رو به هیچ عنوان شانسی برای دومی نخواهند داشت و این موضوع نشان می‌دهد سپاهان همه چیز را باید برای کسب نتیجه وسط بگذارد.

تساوی سپاهان و باخت التعاون / دو حالت

اگر سپاهان مقابل الدحیل به تساوی برسد هشت امتیازی خواهد شد و فقط در یک صورت تیم دوم گروه خواهد شد و آن شکست التعاون مقابل پاختاکور است که با توجه به نتیجه بازی رفت غیر ممکن نیز نیست.

در صورت شکست التعاون و تساوی سپاهان، نماینده ایران بین تیم‌های دوم وضعیت پیچیده‌ای دارد، در این صورت الریان و شباب الاهلی که به ترتیب ۱۰ و ۹ امتیازی هستند دو تیم برتر دوم هستند و تیم سوم برتر شرایط سخت‌تری دارد.

در این صورت اگر نیروی هوایی عراق در گروه خود پیروز شود سپاهان قطعاً صعود نخواهد کرد، اگر نیروی هوایی مساوی کند با سپاهان هم امتیاز خواهد شد اما سپاهان تفاضل بهتری از نیروی هوایی دارد و در این صورت باید منتظر اتفاقات گروه پنجم باشد.

اگر نیروی هوایی شکست بخورد یا به تساوی رضایت دهد سومین تیم برتر دوم بین سپاهان و تیم دوم گروه پنجم خواهد بود، در این گروه الفیصلی ۹ امتیازی است و هفته آخر با السد بازی می‌کند و نسف قارشی ۸ امتیازی به مصاف الوحدات ۵ امتیازی می‌رود، اگر نسف قارشی پیروز نبرد با نماینده اردن شود جدا از هر نتیجه سپاهان صعود نخواهد کرد.

اگر الوحدات اردن نسف قارشی را با تفاضل بیش از یک گل پیروز شود به دلیل گل زده بیشتر اردنی‌ها صعود خواهند کرد و در صورت ثبت نتیجه پیروزی الوحدات با یک گل تفاضل سپاهان سومین تیم برتر دوم خواهد بود.

پیروزی سپاهان و شکست یا توقف التعاون

اگر سپاهان در هفته آخر مقابل الدحیل پیروز شود و در سوی دیگر التعاون نیز پاختاکور را شکست دهد مجدداً سپاهان در بین تیم‌های دوم جدولی قرار نمی‌گیرد و در این صورت هیچ شانس صعودی نخواهد داشت.

اگر سپاهان پیروز شود ۱۰ امتیازی می‌شود و مشخصاً وضعیت بهتری برای صعود دارد، در این صورت تیم الوحدات اردن هیچ شانسی برای صعود نخواهد داشت و صعود کنندگان از بین تیم‌های سپاهان، الریان، نیروی هوایی عراف، شباب الاهلی، الفیصلی و نسف قارشی مشخص خواهد شد.

اگر سپاهان با تفاضل بیش از دو گل مقابل الدحیل به پیروزی برسد نیاز به اتفاق افتادن باید منتظر رخ دادن دو اتفاق از پنج رویداد پیش رو باشد، شکست الریان مقابل الهلال، باخت، تساوی یا پیروزی نیروی هوایی با تفاصل کمتر از ۲ گل (اگر سپاهان با دو گل تفاضل پیروز شود)،شکست شباب الاهلی مقابل فولاد، نبردن نسف قارشی مقابل الوحدات و باخت الفیصلی مقابل السد.

اخبار مرتبط

دانشگر سپاهانی‌ شد

ورود سپاهان به فصل نقل و انتقالات با جذب زکی‌پور

بازیکن پرسپولیس به فولاد خوزستان پیوست

0 نظر

ارسال نظر

capcha