شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان اصلاح شد

شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان اصلاح شد

به گزارش سراج24؛ یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش از تغییر در شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان خبر داد.

وی درباره تغییرات در شیوه‌نامه نقل و انتقالات فرهنگیان، گفت: در جهت تحکیم بنیان خانواده، موضوع نقل و انتقال  زوجین فرهنگی و همکارانی که تازه ازدواج می‌کنند، حل شد و تسهیلاتی برایشان فراهم شد. همچنین ایثارگران و نیروهایی که مأمور می‌شوند اعم از نیروهای نظامی و مأمورین دستگاه‌ها نیز برایشان تسهیلات فراهم شد. 

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره گلایه به میزان سنوات درباره نقل و انتقال فرهنگیان، تصریح کرد: در بعضی از جاها سنوات را خیلی تقلیل دادیم اما اینکه فرد رسمی و پیمانی باشد، شرط است. 

وی درباره علت بخشنامه، گفت: واقعیت این است که نقل و انتقالات در تمامی دستگاه‌ها، مبتنی بر نیاز و عدم نیاز است. در آموزش و پرورش اگر نقل و انتقالات را بدون ضابطه آزاد کنیم، مناطق کمتربرخوردار از معلم خالی می‌شوند و مجبوریم معلم ناآماده بگیریم. یعنی معلمی که تربیت معلم نرفته و رشته‌شان مرتبط نیست و لذا به نظر می آید ظلم به دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار است. 

وی با تاکید بر اینکه برای افراد استثنا شرایطی را فراهم کنیم، بیان کرد: انتقال اضطراری بر نمی گردد و یک مرحله ای می‌شود.

نوری درباره افزایش بازنشستگی معلمان با اجرای رتبه بندی گفت: باید رفتار فرهنگیان را ببینیم و با قطعیت نمی‌دانم و برخی این نظر را دارند. سال گذشته حدود 71 هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته شدند که باید برای امسال ببینیم چگونه خواهد شد.

وی درباره پرداخت اضافه کار سریداران مدارس گفت: این مبلغ از اردیبهشت پرداخت می‌شود و بدهی فروردین هم با حقوق  اردیبهشت محاسبه خواهد شد.

اخبار مرتبط

رسانه‌های دشمن تلاش کرده‌اند دستاوردها را وارونه جلوه دهند

نوری: رتبه بندی معلمان امری زمان بر است

خسارت ۱۸۲ میلیارد تومانی سیل های اخیربه مدارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha