نصرالله:

اجازه نمی‌دهیم هیچ‌کسی کشور را به فتنه بکشاند

اجازه نمی‌دهیم هیچ‌کسی کشور را به فتنه بکشاند

به گزارش سراج24؛از المنار، سید حسن نصرالله، درباره غرق شدن قایق ۶۰ پناهجو در آب‌های نزدیک طرابلس در شمال این کشور که تاکنون منجر به کشته شدن ۸ نفر و مفقود شدن تعدادی دیگر شده است، خواستار انجام تحقیق در این باره شد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: نباید اجازه دهیم کسی کشور را به فتنه بکشاند و باید جلوی این حادثه در سطح ملی گرفته شود.

وی از دولت لبنان خواست تا در کنار خانواده قربانیان این حادثه باشد و گفت: ما آماده‌ایم و کوتاهی نخواهیم کرد و ما نباید به کسی اجازه دهیم کشور را به فتنه بکشاند.

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنانش کشتار وحشیانه در شهر قندوز افغانستان را محکوم کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین بر اهمیت همکاری همه طرف‌های لبنانی برای جلوگیری از کشیده شدن این کشور به لبه پرتگاه یا فتنه تاکید کرد.

پیش‌تر نیز حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای حادثه طرابلس را به خانواده جان باختگان تسلیت گفت و تاکید کرد، عدم برخورد با تبعات بحران اقتصادی از سوی دولت، دلیل اصلی مهاجرت لبنانی‌ها و به خطر انداختن جان‌شان است. 

حزب‌الله لبنان در بیانیه خود تاسف عمیق خود را از فاجعه غم‌انگیزی که بر شهر طرابلس و مردم خوب آن وارد شد ابراز کرد و خواستار انجام تحقیقات قضایی سریع و شفاف برای مجازات مقامات مسئول در این باره شد.

حزب‌الله، مردم لبنان را به خویشتن داری و پرهیز از خشونت دعوت کرد و از دستگاه‌های ذیربط دولتی خواست که در کنار خانواده‌های قربانیان و خانواده‌های آسیب دیدگان بایستند و آن‌ها را در آغوش بگیرند و به آن‌ها کمک‌های لازم را ارائه کنند.

این حزب از همگان خواست با صبوری و دوری از اعمال خشونت‌آمیز، خرابکاری و آسیب رساندن به امنیت و ثبات داخلی، مسئولیت‌پذیری ملی خود را نشان دهند.

سازمان صلیب سرخ شنبه شب گزارش داد که یک قایق حامل ۶۰ پناهجو در آب‌های نزدیک شهر طرابلس در شمال لبنان غرق شده است. ۴۶ تن از سرنشینان این قایق تا این ساعت نجات پیدا کرده‌اند.

پیشتر «میشل عون» رئیس جمهور لبنان خواستار اقدام مقام‌های قضائی و نظامی در خصوص حادثه واژگونی این قایق شده بود. 

دولت لبنان در پی غرق شدن قایق پناهجویان فردا (دوشنبه)  را عزای عمومی اعلام کرد.

اخبار مرتبط

انگلیس از ارسال موشک های بریمستون به اوکراین خبر داد

نیروهای روس برای تخلیه نیروگاه زاپوریژیا آماده می‌شوند

بازدید وزیر دفاع ترکیه از واحدهای خط مرزی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha