آیت الله رئیسی: سند تحول نقشه راه دولت برای تحول در همه عرصه‌هاست

آیت الله رئیسی: سند تحول نقشه راه دولت برای تحول در همه عرصه‌هاست

به گزارش سراج24؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه هیئت دولت، با تاکید بر اراده دولت سیزدهم بر تحول‌آفرینی در همه عرصه‌ها، گفت: بنای ما از آغاز فعالیت این دولت بر این بوده که اقداماتمان در چارچوب یک برنامه جامع و نقشه راه انجام شود و روزمرگی‌ها بر اهداف کلان دولت، سایه نیندازد.

وی سند تحول دولت را نقشه راه قوه مجریه دانست و افزود: از ابتدای دولت سیزدهم تلاش کرده‌ایم اقداماتمان در چارچوب یک نقشه راه انجام شود و کاملا قابل ارزیابی باشد.

رئیس‌جمهور سند تحول دولت را  کاربردی توصیف کرد و گفت: این سند با نگاهی کاملا کاربردی تنظیم شده و به هیچ عنوان یک سند کتابخانه‌ای نیست. در عین حال این سند به دلیل تطابق حداکثری با قوانین و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، این قابلیت را دارد که مبنای تهیه و تنظیم برنامه پنج ساله توسعه هفتم قرار بگیرد.

 رئیسی با اشاره به ماموریت معاونت حقوقی رئیس جمهور، برای تامین زیرساخت‌های لازم جهت اجرای کامل سند، اظهار داشت: اراده دولت اجرای کامل این سند برای تحول‌آفرینی جدی در کشور است.

وی در عین حال سند تحول دولت را یک سند قابل ارتقا و اصلاح دانست و تاکید کرد: در جلساتی که این ایام با گروه‌های نخبگانی برگزار می‌شود، همه صاحب نظران در سخنان‌شان به سند تحول استناد می‌کنند و پیشنهادات خوبی هم برای ارتقای این سند ارائه می‌دهند.

رئیس‌جمهور در ابتدای این جلسه با تسلیت ایام شهادت مولی‌الموحدین حضرت علی (ع) و گرامیداشت لیالی قدر به فضائل شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان اشاره و مهم‌ترین آداب و اعمال امشب را دعا برای فرج و ظهور امام عصر(عج) و کسب معرفت نسبت به اهل بیت(ع) عنوان کرد.

اخبار مرتبط

مواضع آیت الله رئیسی در سازمان ملل متقن، اصولی و جامع بود

دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور به نیویورک از زبان سخنگوی دولت

حضور نیروهای ما در منطقه و خلیج فارس امنیت ساز است

0 نظر

ارسال نظر

capcha