دستاورد سفر رئیس جمهور برای سه شهرستان استان تهران

دستاورد سفر رئیس جمهور برای سه شهرستان استان تهران

به گزارش سراج24؛استان تهران با وسعتی حدود ۱۳ هزار کیلومترمربّع ۱۶ شهرستان دارد و جمعیت این استان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ بیش از ۱۳ میلیون نفر که معادل ۱۷٫۵ درصد جمعیت کل کشور را در خود جای داده‌است.

میل به مهاجرت و کار در پایتخت و از سوی دیگر گرانی مسکن در شهر تهران موجب گسیل جمعیت به شهرستان های مجاور پایتخت شده به طوری که حتی برخی از شهرستان های استان تهران جمعیتی بیش از برخی استان های دیگر کشور را در دل خود جای داده است و در این بین غرب و جنوب غرب تهران مقصد زندگی بسیاری از جمعیت استان است.

دولتمردان و در راس آنان شخص رئیس جمهور به این موضوعات اشراف کامل دارند و از این رو آیت الله رئیسی عصر دیروز در سفری فشرده و سرزده برای بررسی مشکلات مردم به سه شهرستان قدس، ملارد و شهریار رفت.

او ابتدا به شهر قدس در غرب استان تهران سفر کرد و مورد استقبال انبوه مردم قرار گرفت.

باوجود برنامه فشرده این سفر، آیت الله رئیسی از هر فرصتی برای گفت و گوی چهره به چهره و نزدیک با مردم استفاده کرد و پای درد دل آنان نشست و در ادامه از منطقه محمد آباد شهر قدس بازدید و دستورات لازم را برای حل مشکلات این منطقه صنعتی صادر کرد.

دستاورد سفر رئیس جمهور برای سه شهرستان استان تهران

اتصال به مترو تهران خواسته شهروندان غرب استان

رئیس جمهور در این سفر دستور ویژه ای هم برای یکی از مطالبات دیرینه مردم سه شهرستان قدس، ملارد و شهریار یعنی اتصال به خطوط مترو تهران صادر کرد؛ بنابر گفته محسن منصوری استاندار تهران بنا شد برای تامین این مطالبه، با محوریت شهرداری های سه شهرستان و با کمک دولت، خط مترو مورد نظر احداث شود.

افزایش ظرفیت کمپ بازپروری اخوان شهرستان ملارد به ۲ برابر

مقصد بعدی آیت الله رئیسی در سفر به غرب استان تهران، شهرستان ملارد بود؛ سفر به این شهرستان یک اتفاق ویژه داشت و آن هم حضور رئیس جمهور در کمپ بازپروری اخوان و گفت و گو با معتادانی که عزم ترک دارند، بود. رئیسی خطاب به مددجویان گفت: شما امروز با زحمات و خدمات مجموعه سازمان بهزیستی آماده بازگشت به جامعه می‌شوید تا بعد از پاک شدن از هرگونه اعتیاد بتوانید برای خود، خانواده و جامعه انسان مفیدی باشید.

او اعتیاد را بلای خانمان سوزی برای خانواده آنان دانست و گفت: زجری که خانواده معتادان از این بلای خانمانسوز می کشند، بسیار دردآور است.

رئیسی مددجویان را به قوی کردن اراده و تصمیم جدی برای ترک اعتیاد فرا خواند و تصریح کرد: در شب‌های قدر قاطعانه تصمیم بگیرید تا دیگر سراغ نکبتی به نام اعتیاد و مواد مخدر نروید و به جای این عادت زشت، عادت کسب روزی حلال و به جا آوردن نماز اول وقت را جایگزین کنید.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در این مرکز امکانات خوبی فراهم شده است تا علاوه بر ترک اعتیاد شغل مناسبی یاد بگیرید و آن را زمینه کسب و کار حلال قرار دهید.

آیت الله رئیسی از سوی دیگر هم دستوری برای توسعه امکانات کمپ بازپروری اخوان داد و تأکید کرد: دولت حمایت می‌کند تا ظرفیت این مرکز به ۲ برابر افزایش پیدا کند که به این وسیله امکانات بیشتری در کنار مددجویان قرار بگیرد و تعداد بیشتری از معتادان متجاهر بتوانند در این مرکز از خدمات ترک اعتیاد و بازگشت به جامعه برخوردار باشند.

در این باره استاندار تهران هم به ایرنا گفت: پس از بازدید رئیس جمهور از کمپ اخوان بنا شد که ظرفیت این مرکز تا پنج هزار نفر افزایش یابد تا با اولویت غرب‌ استان فعالیت کند و به این ترتیب از سرریز معتادان متجاهر این مناطق به تهران جلوگیری شود.

دستاورد سفر رئیس جمهور برای سه شهرستان استان تهران

صنایع لبنی کاسپین تا یک ماه آینده راه اندازی شود

فعالیت مراکز اقتصادی و افزایش تولید همواره از دغدغه های رئیس جمهور بوده و از این رو بازدید از صنایع لبنی کاسپین ملارد مقصد بعدی رئیسی است؛ رئیس جمهور پس از اطلاع از ظرفیت‌های مجموعه پیشرفته و مجهز صنایع لبنی کاسپین که با سرمایه‌گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی احداث شده و از ظرفیت اشتغال مستقیم برای ۸۰۰ نفر و اشتغال غیرمستقیم برای سه هزار نفر برخوردار است، تأکید کرد: راکد بودن چنین مجموعه بزرگی ناراحت کننده است و ضرورت دارد بلافاصله مشکل سرمایه در گردش آن با هماهنگی بانک برطرف شده و حداکثر تا یک ماه آینده به افتتاح برسد و ضمن ایجاد اشتغال محصولات این مجموعه وارد بازار شود.

دستاورد سفر رئیس جمهور برای سه شهرستان استان تهران

بیمارستان امام خمینی شهریار تا یکسال دیگر تمکیل شود

شهریار مقصد نهایی رئیس جمهور در سفر به غرب تهران است؛ رئیسی غروب شنبه وارد این شهرستان شد و در جریان بازدید از از پروژه نیمه تمام بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی شهریار معطلی ۳۰ ساله تکمیل این بیمارستان را غیر قابل توجیه دانست و از مسئولان وزارت بهداشت و درمان خواست تا یکسال آینده زمینه افتتاح آن را فراهم کنند.

او ادامه داد: امروز پروژه‌های نیمه تمام بسیاری در سراسر کشور به شکل نامناسبی مقابل دیدگان مردم قرار دارد که ضروری است به سرعت آنها را سروسامان دهیم.

رئیسی در ادامه با تاکید بر اینکه در مدت زمان کمتر از یکسال این بیمارستان باید تکمیل شود از وزارت بهداشت و درمان خواست تا همزمان روند جذب نیرو و تأمین تجهیزات بیمارستان را شروع کند تا همزمان با تکمیل بیمارستان زمینه افتتاح کامل آن فراهم شود.

در این باره استاندار تهران به ایرنا گفت: عملیات اجرای این بیمارستان ۳۲ سال قبل آغاز شده و اکنون تکمیل آن نیازمند تزریق ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

او خاطرنشان کرد: این بیمارستان در ابتدا به صورت خیرساز آغاز و در ادامه با فراز و نشیب های فراوان مواجه شده و به همین علت اتمام و بهره برداری از آن تاکنون به طور انجامیده است.

منصوری به پیشرفت ۹۰ درصدی بیمارستان امام خمینی(ره) شهریار اشاره کرد و گفت: در شورای اداری امروز با حضور رئیس‌جمهور در شهرستان شهریار، بنا شد تا با تزریق اعتبار مورد نیاز و تحویل این پروژه به پیمانکار جدید با نظارت استانداری، تا پایان سال این بیمارستان تکمیل و تجهیز شود.

دستاورد سفر رئیس جمهور برای سه شهرستان استان تهران

او همچنین شنبه شب پس از اقامه نماز جماعت، روزه خود را همراه و در کنار زائران امام‌زاده اسماعیل شهریار افطار و مزار چند تن از شهدای مدفون در این محل را نیز زیارت کرد.

فرمانداری شهرستان شهریار ویژه می شود

رئیس جمهور سپس با حضور در جمع صمیمی مردم در مسجد امیرالمومنین کهنز شهریار با اشاره به برنامه‌های سفر به شهرستان‌های غرب استان تهران، اظهار داشت: ارتقای وضعیت فرمانداری شهرستان شهریار به فرمانداری ویژه که از جمله مطالبات مردم این شهرستان است که پس از بررسی‌های کارشناسی در جلسه هیأت دولت مطرح شود.

آیت الله رئیسی این را هم گفت که در جلسه شورای اداری همچنین موضوعات حمل و نقل، مترو و آب شرب این مناطق مورد بررسی قرار گرفت و دولت این مسائل را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: جوانان همواره کارآمدی و توانمندی‌های خود را در بخش‌های مختلف نشان داده‌اند. در دولت معتقد به میدان دادن به جوانان مؤمن و انقلاب هستیم و باور داریم موفقیت همه قوا در گرو حضور مردم و جوانان است.

آیت الله رئیسی تأکید کرد: امروز راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد امید در بین مردم و راهبرد دشمن ایجاد یأس و ناامیدی است. با فرهنگ "ما می‌توانیم" شهید سلیمانی به دنبال رفع مشکلات مردم هستیم.

دستاورد سفر رئیس جمهور برای سه شهرستان استان تهران

دولت به توزیع امکانات براساس سرانه جمعیت مصمم است

پایان بخش سفر رئیس جمهور به سه شهرستان غرب تهران حضور در شورای اداری شهرشتان های شهریار و قدس بود؛ او در این جلسه امکانات شهرستان‌های غرب استان تهران را متناسب با ظرفیت‌های این منطقه ندانست و گفت: دولت مصمم است در همه تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها به ویژه در توزیع امکانات، به سرانه جمعیت و همه ظرفیت‌ها توجه کند.

آیت الله رئیسی با اشاره به مهاجرپذیر بودن شهرستان‌های غرب استان تهران، دستور داد: ضرورت دارد طرحی درباره نحوه مهاجرت و اسکان در شهرستان‌های غرب استان تهران تدوین شود تا مهاجرت همراه با ضابطه و مقررات باشد.

رئیس جمهور ایجاد فرمانداری ویژه را از ضرورت‌های این منطقه دانست و گفت: این موضوع در دستور کار دولت قرار دارد و پس از بررسی کارشناسی می‌تواند در جلسه هیأت دولت مطرح شود؛ آنچنان که طرح استان شدن غرب و شرق استان تهران موضوعی قابل بررسی است.

آیت الله رئیسی بر ضرورت تکمیل طرح‌های نیمه تمام تأکید کرد و افزود: در راستای تصمیم دولت برای کلنگ نزدن طرح‌های جدید، در این سفر نیز مقرر شد مشکلات مجموعه بزرگ لبنیاتی و همچنین مجموعه پرورش قارچ در این منطقه برطرف شود تا به بهره‌برداری برسند.

او همچنین درباره واقع شدن واحدهای مسکونی محمدآباد شهر قدس در حریم رودخانه، تصریح کرد: تعیین حریم برای رودخانه و دریا یک موضوع کارشناسی و قانونی است و لازم است مشکل مردم محمدآباد پیگیری، کارگروهی تشکیل تا تکلیف مردم مشخص شود.

آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت سامان دادن به وضع اتباع خارجی تأکید کرد و گفت: همه مشخصات و وضع تردد اتباع خارجی در مناطق مختلف کشور، باید کاملاً قاعده‌مند باشد و ضمن احترام به خواهران و برادران افغانستانی حاضر در کشورمان که امروز با مردم ایران پیوند خورده‌اند، لازم است نظارت‌ها نیز با دقت صورت گیرد.

استاندار تهران در این باره نیز به ایرنا گفت: شناسنامه دار کردن تمامی اتباع خارجی از دیگر دستورات شورای اداری به ریاست آیت الله رئیسی بود؛ دستورات رئیس جمهور برابر با مصوبات دولت است ما نیز از فردا با جدیت پیگیر اجرایی شدن این دستورات خواهیم بود.

 

دستاورد سفر رئیس جمهور برای سه شهرستان استان تهران

اخبار مرتبط

پیام رئیس جمهور به آیین تشییع سردار شهید اسکندری در شیراز

توانمندی علمی جوانان کشور دنیا را بهت‌زده کرده است

همراهی مجلس، شرط توفیق برنامه‌های دولت است/درگیر حاشیه‌ها نمی‌شویم

0 نظر

ارسال نظر

capcha