۴ فینالیست و یک شانس برنز برای ایران در روز دوم

۴ فینالیست و یک شانس برنز برای ایران در روز دوم

به گزارش سراج24؛ مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از روز گذشته (3 اردیبهشت) در اولان‌باتور آغاز شده، امروز با برگزاری رقابت‌های 5 وزن دوم و معرفی قهرمانان به پایان خواهد رسید.

در حالی که تیم کشورمان روز گذشته با رحمان عموزاد، علی سوادکوهی و محمدحسین محمدیان در سه وزن 65، 79 و 97 کیلوگرم به سه مدال طلا رسید، امروز نیز شانس کسب چهار مدال طلا را با داریوش حضرتقلی‌زاده در 61 کیلوگرم، یونس امامی در 74 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در 92 کیلوگرم و یدالله محبی در 125 کیلوگرم خواهد داشت. همچنین محسن مصطفوی دیگر ملی‌پوش جوان ایران در این رقابت‎ها نیز شانس کسب مدال برنز را در اولین سال ملی‌پوش شدنش دارد.

نکته جالب اینکه داریوش حضرتقلی‌زاده که در مسابقات کشوری مقام اول را کسب کرد، در اولین رویداد بین‌المللی‌اش به فینال رسیده است.

نفرات اعزامی به مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا را همگی قهرمانان کشور تشکیل می‎دهند.

عملکرد کشتی‌گیران کشورمان در 5 وزن دوم مرحله قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

وزن 61 کیلوگرم: داریوش حضرتقلی‌زاده در دور اول با نتیجه 9 بر 6 مقابل «این سانگ چویی» از کره جنوبی به پیروزی رسید و در دور دوم با نتیجه 14 بر 11 «علی بیگ علی بیگوف» کشتی‌گیر روسی الاصل بحرین که طلای آسیا را در کارنامه دارد، شکست داد. او در نیمه‌نهایی نیز 6 بر 5 از سد «اکبر کوربانوف» از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

وزن 74 کیلوگرم: یونس امامی عضو تیم ملی آزاد در مسابقات جهانی 2021 اسلو، پس از یک دور استراحت، با نتیجه 7 بر 5 «دایچی تاکاتانی» دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی از ژاپن را مغلوب کرد و در نیمه‌نهایی 10 بر صفر «بیامبادورج بات اردن» از مغولستان را شکست داد و فینالیست شد.

وزن 86 کیلوگرم: محسن مصطفوی در مبارزه اول با نتیجه 10 بر صفر «دولت مراد اورازگیلیوف» از ترکمنستان را مغلوب کرد اما در دور بعد نتوانست از سد نایب قهرمان جهان بگذرد و با نتیجه 6 بر صفر مغلوب «دیپاک پونیای» هندی شد. با توجه به فینالیست شدن این کشتی‌گیر، مصطفوی شانس این را دارد که با غلبه بر «گوان اوک کیم» از کره‌جنوبی مدال برنز قهرمانی آسیا را به خود اختصاص دهد.

وزن 92 کیلوگرم: امیرحسین فیروزپور که با غلبه بر احمد بذری در فینال قهرمانی کشور جواز حضور در مسابقات آسیایی را به دست آورد، با نتیجه 11 بر صفر «آدیلت داولومبایف» دارنده مدال نقره آسیا و برنز بازی‌های آسیایی از قزاقستان را مغلوب کرد. او در نیمه نهایی نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد «تاکوما اوتسو» دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن گذشت و فینالیست شد.

وزن 125 کیلوگرم: یدالله محبی که در دور اول استراحت کرده بود، با نتیجه 11 بر 2 و ضربه فنی «سرداربک خولماتوف» از ازبکستان را از پیش‌رو برداشت و سپس با نتیجه 12 بر 2 از سد «باتمانگای انختسوشین» از مغولستان گذشت و به دیدار فینال سنگین وزن قهرمانی آسیا رسید. او برای طلا باید با «علیشیر یرگالی» قزاق مبارزه کند.

اخبار مرتبط

استارت شاگردان درستکار برای فتح قاره کهن/ آغاز مسابقات از فردا

چهار فرنگی‌کار ایران راهی نیمه‌نهایی شدند

عربستان از میزبانی مسابقات کشتی آسیا انصراف داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha