آغاز عملیات نظامی گسترده عراق در الانبار با حضور مصطفی الکاظمی

آغاز عملیات نظامی گسترده عراق در الانبار با حضور مصطفی الکاظمی

به گزارش سراج24؛دفتر نخست وزیری عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که «مصطفی الکاظمی» فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برای نظارت بر شروع مرحله دوم عملیات «اراده مستحکم» برای تعقیب باقی مانده باندهای تروریستی داعش در غرب کشور وارد استان الانبار شد. 

براساس بیانیه، الکاظمی با حضور در مقر فرماندهی نیروهای مرزبانی در استان الانبار به گزارش مختصری ازفرماندهی عملیات مرزی و نیروهای ویژه و واکنش سریع، گوش داد.

الکاظمی در ادامه از مقر فرماندهی نیروهای الحشد الشعبی در استان الانبار بازدید کرد و از روند عملیات در غرب عراق اطلاع حاصل کرد.

آغاز عملیات نظامی گسترده عراق در الانبار با حضور مصطفی الکاظمی

 گفت وگوی «ابوفدک المحمداوی» فرمانده نیروهای الحشد الشعبی و «مصطفی الکاظمی» درباره عملیات نظامی در استان الانبار

«قاسم مصلح» فرمانده عملیات الانبار در الحشد الشعبی در اظهاراتی تاکید کرد که ۱۲ هزار تن از نیروهای الحشد الشعبی به علاوه چهار تیپ از الحشد در عملیات «اراده مستحکم» الانبار مشارکت دارند.

ستاد اطلاع رسانی فرماندهی مشترک نظامی عراق نیز در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که نیروهای امنیتی از امروز مرحله دوم عملیات اراده مستحکم را در غرب کشور آغاز کردند.

این بیانیه تصریح کرده است که نیروهای فرماندهی عملیات الانبار، الجزیره، کربلا، نیروهای فرماندهی مرزبانی و الحشد الشعبی در غرب الانبار به علاوه منطقه «فرات میانی» در این عملیات حضور دارند و نیروهای یگان ویژه آغازگر این عملیات بوده اند.

مرحله اول عملیات اراده مستحکم در ۲۸ و ۳۰ مارس گذشته (سوم و هشتم فروردین ماه ۱۴۰۱) در مناطق استان کرکوک و استان دیاله در شمال و شرق عراق آغاز شده بود.

گروه تروریستی داعش اخیرا در برخی مناطق عراق به ویژه استان دیاله فعالیت های گسترده ای انجام داده است.

اخبار مرتبط

آمریکا ادعاهایش درباره مذاکرات دوحه را همچنان تکرار می‌کند

وزیر دفاع طالبان راهی قطر شد

هنوز فرصت برای توافق درباره ازسرگیری اجرای برجام وجود دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha